Cumhurbaşkanlığı seçimini Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanmasının ardından açıklamada bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, “Öyle bir kazanacağız ki hiç kimse kaybetmeyecek demiştik. Bugün tüm Nevşehirliler kazandı, tüm Türkiye kazandı, bugün bizim bayramımız eğleneceğiz ama sevincimizi kimseyi kırmadan, üzmeden bizlere yakışırcasına paylaşalım.” dedi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran'da, Nevşehir’in her seçim olduğu gibi yine farkını gösterdiğini söyleyerek “Şehrimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza sahip çıkarak Türkiye Yüzyılının temelini atmıştır. Nevşehir kazanmıştır, Türkiye kazanmıştır.” dedi. 

TEŞEKKÜRLER NEVŞEHİR

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, seçimlerin ardından AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı binası önünde toplanan Nevşehirlileri selamladı. Savran burada yaptığı konuşmada, Nevşehirlilere teşekkür etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçimleri için sandık başına giden tüm Nevşehirlilere teşekkür ederek, “Kazanan Nevşehir, kazanan Türkiye oldu. Şehrimiz ve ülkemiz için Türkiye Yüzyılı başlıyor.” dedi.

Başkan Savran konuşmasında şunları söyledi:

“21 yıldır bu ülkeyi yöneten dünya liderine bir beş yıl daha bu ülkeyi emanet eden tüm Nevşehir halkına teşekkür ediyorum. Bu yolda çok çabaladık, çok gayret ettik ama en büyük pay sizlerin. Durmadan yılmadan her iki seçimde de sandıklara giderek, o çelik gibi iradesini sandığa yansıtarak cumhurbaşkanımızı ve Cumhur İttifakı’nı yeniden bu ülkenin başına getiren sizler en büyük alkışı hak ediyorsunuz. Cumhurbaşkanımız bu seçim sürecinde ‘Biz kazanacağız, Türkiye kazanacak’ demişti. Şimdi biz kazandık, Türkiye kazandı, Nevşehir kazandı. Bundan sonra 5 yıl boyunca hem Türk Milletinin, hem tüm Nevşehir’in Türkiye Yüzyılı başlıyor. Hepiniz çok güzel günler görmeye layıksınız ve bu güzel günleri birlikte göreceğiz.”