Kapadokya Üniversitesi Mustafapaşa ve Sabiha Gökçen yerleşkelerinde 1-2-3 Eylül 2023 tarihlerinde SHY-66 B1.1/B2/A1/A2 kategorilerinde modül sınavları yapılacak.
Modül Sınav başvuruları 15 Temmuz 2023- 16 Ağustos 2023 tarihleri arasında http://shy66.kapadokya.edu.tr/web sayfamızdan yapabilirsiniz.
16 Ağustos 2023 Çarşamba günü saat 23:59’dan sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek.
Başvuru sürecinin tamamlanabilmesi için ilgili internet sayfasından sınav başvurunuzu yapmanız ve sınav ücretini Kapadokya Üniversitesi hesabına yatırmanız gerekmekte. Sadece para yatırmanız veya sistemden sınav başvurusu yapmanızla başvuru süreciniz tamamlanmaz.
İstanbul Sabiha Gökçen yerleşkemizde, bir oturumda sınava katılabilecek aday sayısı 80 kişiyle sınırlıdır. Bu sebeple İstanbul Sabiha Gökçen yerleşkemizde bir modül sınavına 80 kişinin üzerinde başvuru olması halinde başvuruda bulunan ilk 80 kişi ilan edilen sınav tarihinde, diğer kişiler farklı saat ve tarihlerde sınava alınabilirler. Duyuru kuruluşumuz tarafından adaylara bizzat yapılacak. Sıralama adayların sistem başvuru tarih, saat verilerine göre yapılacak.

• Modül sınav ücretimiz 500TL + 50TL (%10 KDV Oranına göre) Toplam 550TL,  KÜN Öğrenci ve Mezunlarına %50 indirimli modül sınav ücretimi 250TL + 25TL (%10 KDV Oranına göre) Toplam 275TL’dir. KDV Oranında değişiklik olması halinde adaylar fark tutarını ödemekle yükümlüdür.
• Adayların sınav ücretini KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ Garanti Bankası Ürgüp şubesi IBAN: TR10 0006 2001 0410 0006 2980 08 (Açıklama kısmına sadece sınava katılacak adayın adı-soyadı yazılmalıdır.) no.lu hesabına ilan edilen son başvuru tarihine kadar yatırmaları gerekmektedir. Hesap alıcı adına mutlaka “Kapadokya Üniversitesi” yazılmalıdır.
• Sınav sonuçları en geç 17 Eylül 2023 tarihinde shy66.kapadokya.edu.tr adresinde açıklanacaktır.
• Sınava girecek adaylar yatırmış oldukları sınav ücretlerinin, iadeleri veya bir sonraki sınav takviminde kullanılmasını kuruluşumuzdan talep edebilirler. Bu konuda duyuru ve başvuru koşulları shy66.kapadokya.edu.tr adresinden ilan edilmiştir.
• Ücret iadesi veya bir sonraki sınavda kullanma taleplerinin, en geç 17 Ağustos 2023 Perşembe günü saat 23:59’a kadar sistem üzerinden yapılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan talepler kabul edilmeyecektir.
• COVID-19 salgını sebebiyle karantinaya giren adayların ilgili kanıtları sunması halinde ücret iadeleri veya bir sonraki sınavda kullanma talepleri, sınavdan önce yapılması koşulu ile gün sınırlaması olmaksızın kabul edilecektir.

• Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlarla ilgili detaylı bilgi shy66.kapadokya.edu.tr adresinde yer almaktadır ve yapılacak itirazlarda izlenecek yol ayrıntılı olarak ilgili sayfamızda belirtilmiştir. Aksi şekilde yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmaz. Sınav itirazları için son tarih 24 Eylül 2023’dir.Sınav itirazı hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

• Ücret iadeleri veya bir sonraki sınavda kullanma talepleri için tıklayınız.

• Adaylar, başarılı oldukları modüle ait sertifikalarını sistem üzerinden kendileri alabileceklerdir.

• Adaylar sertifikalarını 01 Ekim 2023 tarihinden itibaren alabileceklerdir.
Sisteme giriş yaptıktan sonra "Aday İşlemleri" menüsünde bulunan "Belgelerim" sekmesinden takip ederek sertifikanıza ulaşabilirsiniz.
Lütfen, kâğıt israfını engelleyerek ormanlarımızı koruyalım!
• Üniversitemizin düzenleyeceği modül sınavlarının dili Türkçe’dir. (Ancak yapılacak sınavlarda sorulacak her soru TTS (Total Training Support) dokümanı referans alınarak hazırlanmış olup, adaylara Türkçe çalışma dokümanı üniversitemiz tarafından verilememektedir.)
Sınav Kuralları

Sınava girecek olan tüm katılımcıların;
1. Sınav günü belirtilen saatte sınav merkezinde hazır bulunmak, yanında fotoğraflı kimlik belgesi bulundurmak ve istendiğinde sınav değerlendirme komisyonuna göstermek zorundadır.
2. Sınava sivil kıyafetle girilir. Görev gereği kullanılan araç veya gereçle sınavda yardımına başvurulabilecek; müsvedde kağıt, sınav konuları ile ilgili kitap veya doküman, cetvel, hesap makinesi veya fonksiyonlu saat, cep telefonu, programlanabilir bilgisayar vb. hiçbir eşyayla sınav salonuna girilemez.
3. Sınav süresince görevlilerle ve diğer adaylarla konuşmak, soru sormak, bilgi alışverişinde bulunmak, silgi veya kalem değiştirmek, soruları bir yere yazarak salondan çıkmak, sigara içmek ve başkalarını rahatsız edecek şekilde sesler çıkarmak yasaktır.
4. Sınava on beş dakikadan fazla geciken aday sınava alınmaz. Sınav başladıktan sonra ilk on beş dakika içerisinde adaylar sınav salonunu terk edemezler.
5. Herhangi bir sınav esnasında kopya çekme girişiminde bulunan veya kopya çekerken yakalanan aday veya adaylar hakkında kopya tutanağı tutulur ve sınavı geçersiz sayılır. Bu kopya tutanakları 3 iş günü içinde SHGM’ye bildirilir. Bu adaylar, kopya çektiklerinin tespit edilmiş olduğu sınav gününden itibaren on iki ay süreyle hiçbir sınava alınmazlar.
6. Sınav salonunda kalan son iki adaydan biri sınavını biterse bile, diğer adayın sınavı bitinceye kadar veya sınav süresinin bitimine kadar sınav salonundan ayrılamaz ve sınav en az iki öğrenci ile bitirilir.
7. Sınavda kullanacakları kırtasiye malzemelerini yanlarında getirmesi, zorunludur.