banner461

Hüseyin Çelik'ten Gazetecilere 10 Ocak müjdesi

Gazeteciler, Gazeteciler Gününde iyi bir haber aldı.AK Parti'li Çelik, gazetecilere ''yıpranma hakkı''nı yeniden getirecek düzenlemenin, bugün TBMM'de görüşülen tasarıya ekleneceğini söyledi.

banner15
 Hüseyin Çelik'ten Gazetecilere 10 Ocak müjdesi
10 Ocak 2013 Perşembe 17:11

banner134

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın kuruluşlarının AK Parti muhabirleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

 

Kahvaltıya AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan yardımcıları İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ve Gaziantep Milletvekili Ali Şahin de katıldı.

 

Çelik, konuşmasında, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak herkesin sorunlarını dile getiren gazetecilerin kendi sorunlarını aktarmakta yetersiz kaldığını belirtti.

 

Tasarıya madde eklenecek

 

Gazetecilerin de hak ettiği şartlarda ve ücretlerde çalıştırılması gerektiğini ifade eden Çelik, gazetecilerin yıpranma payının Sosyal Güvenlik Yasası'nda bazı değişiklikler öngören düzenlemeyle tekrar kanun hükmü olarak mevzuata geçmesi gerektiğini ifade etti. Çelik, ''AK Parti Grubu'nun vereceği madde ihdası teklifi var, bu problem sizin adınıza, lehinize çözülmüş olacak'' dedi.

 

Hakkın iadesi

 

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, gazetecilere yıpranma hakkının geri verilmesi için prim borçlarını yeniden yapılandıran tasarıya konulmak üzere tüm partilerle birlikte ortak önerge vereceklerini belirterek, ''Bu lütuf değil, bir hakkın iadesidir'' dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.