banner461

Temayül tamamlandı, Peki bundan sonra ne olacak?

Ak Parti Genel Merkezinin seçim takvimine göre yapılan Nevşehir Ak Parti aday adayları arasında temayül yoklaması sona erdi.

banner15
Temayül tamamlandı, Peki bundan sonra ne olacak?
28 Şubat 2015 Cumartesi 22:21

banner134
 Ak Parti Genel Merkezinin seçim takvimine göre yapılan Nevşehir Ak Parti aday adayları arasında temayül yoklaması sona erdi.48 aday adayının yarıştığı temayül için Nevşehir il,ilçe başkanlıkları ve yönetim olanlardan  oy kullananların katılımıyla yapılan Temayül yoklaması sonuçları için kullanılan oylar mühürlenerek Ak Parti Genel Merkezine gönderildi.

Peki bundan sonra ne olacak?

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Genel seçimlerinde o ildeki Ak Parti milletvekili adayını belirleme amacını güden Genel Temayül yoklaması sona erse de aday değerlendirme süreci sona ermiş olmayacak.

Ak Parti Genel Merkezi Temayülün sonrasında Aday adayları için her il ve ilçe de Anket araştırmasına girecek. Sonrasında gene Kamuoyu araştırması yapılacak. İl ve ilçe yönetiminin ve Vatandaşın da görüşlerinin dikkate alınacağı aday belirleme süresi 7 Nisan’a kadar devam edecek. Halk arasında sevilen ve tanınan aday adaylarının AK Parti genel merkezi tarafından değerlendirmesi yapılacak.48 aday adayının girdiği temayül yoklamasında Temayül oylamasının sonuçları da göz önünde tutulacak. Daha önce Nevşehir Milletvekilliği yapmış ve şuanda Mevcut Milletvekilleri de temayül yoklamasının dışında özel olarak değerlendirmeye tabi tutulacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hacıbektaş lı - 8 yıl önce
Daha sonra Hüsnü abi millet vekili olacak
Avatar
ASİLTURK - 8 yıl önce
eskiden koltuğa oturtmaya adam bulamazlarmış hatira binaen otururlarmis vebal korkusundan simdi kaldirmaya adam bulamiyorlar
Avatar
Avanoslu - 8 yıl önce
dr mustafa körükçü'de aynı şekilde milletvekili olacak tüm kapadokyayı cennet yapacak
Avatar
Yeter artik - 8 yıl önce
Tek istediğim artik mesaj göndermesinler. Yeter biktim artim
Avatar
avanos - 8 yıl önce
Mustafa Körükçüyü istemiyoruz
Avatar
S.yuksel - 8 yıl önce
bizim Milletvekilimiz M. KARAASLAN
Avatar
A.Yavuz - 8 yıl önce
memleketimiz abdurrahim çöloğlu ile dahada yükselişe geçecek. onun teşkilatımızla omuz omuza vererek nevşehirimizi en iyi şekilde temsil edeceğinden kuşkumuz yok