Eski Muhasebeci ve Taskobirlik eski Genel Müdürü Mustafa Dirikoç (74) bugün öğle namazına müteakip  Kurşunlu Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından, Taşlıbel mezarlığında toprağa verildi.

Nevşehir'in sevilen saygın insanlarından Mustafa Dirikoç'un vefat haberi başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine yasa boğdu.

Cenazesine; Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Arif Parmaksız, Nevşehir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Havalı, NTSO Genel Sekreteri Av. İbrahim Akgür, Nevşehir CHP İl Başkanı Tayfun Ceyhan, Merkez İlçe Başkanı Semasi Yücel, Eski İl Başkanı Kamil Gülmez, Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimler Derneği Nevşehir İl Temsilciliği Başkanı Afrin Gazisi Zeki Didinmez, Av. Bülent Yumuş, Noter Ahmet Göktaş, Dişçi Mehmet Bilgin, Nevşehir Ticaret Borsası Personelleri, NTSO Personelleri, Hafız Mahumut Kemikkıran, Görbir Dernek Başkanı Erol Mutlu, Nevşehir çarşı esnafları, FİB Haber Merkezi Genel Koordinatörleri Fikret Çapacı, İbrahim Uysal ile Dirikoç ailesi yakınları ve çok sayıda sevenleri katıldı. 

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, cenaze törenine katılarak, taziye dileklerini iletti.

Allah Rahmet Eylesin.

FİB Haber Merkezi olarak Merhumeye Allah’tan Rahmet Kederli ailesine ve sevenlerine Başsağlığı dileriz.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun 

“Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”

Açıklaması:

Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.