T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün tarafından 27 Mart Dünya Tiyatro Günü Festivali kapsamında Kumbaracı50 Tiyatro’nun  ‘Tek Kullanımlık Hikaye’ adlı tiyatro oyunu, ücretsiz olarak Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de sahnelenecek.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü Festivali’nde Kumbaracı50 Tiyatro tarafından oynanacak olan ‘Tek Kullanımlık Hikaye’ adlı tiyatro oyununun NEVÜ’de tiyatro severlerle buluşacağını söyledi. Aktekin, “Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğümüz ile üniversitemiz arasında karşılıklı imzaladığımız protokol kapsamında her ay düzenli olarak üniversitemiz Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi’nde tiyatro gösterimleri yapılıyordu. Bunun yanı sıra Kültür Turizm Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak kutlanan 27 Mart Dünya Tiyatro Günü Festivali’nde bu yıl Devlet Tiyatroları ve özel tiyatrolar üniversitemizde tiyatro oyunlarını sahneleyecek. 

Bu kapsamda Kumbaracı50 Tiyatro bünyesinde Volkan Çıkıntoğlu'nun yazdığı, Gülhan Kadim'in yönettiği "Tek Kullanımlık Hikaye" adlı tiyatro oyunu, 27-28 Mart 2023 tarihlerinde iki gün boyunca saat: 14:00’da ‘Dünya Tiyatro Günü’ne özel ücretsiz olarak üniversitemiz Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu’nda tiyatro severlerle buluşacak” dedi.

Tiyatronun Konusu

"Tek Kullanımlık Hikaye"; matrak, dinamik ve sımsıcak bir oyun. Hikaye iklim krizinden yola çıkarak dallanıp budaklanıyor. Melih, Cevdet ve Orhan'ın kendi hikayelerinin de iç içe geçtiği, üç kişinin oynadığı çok kalabalık bir oyun.

Oyun başlar başlamaz seyirci kendini o çok bildiği mahallelerden birinin içinde buluyor. Melih, Cevdet ve Orhan kendi dertlerine Dünya gezegeninin de derdini eklediğinde ortaya çıkan kaos oyun boyunca devam ediyor. Volkan Çıkıntoğlu'nun yazdığı, Gülhan Kadim'in yönettiği, İsmail Sağır, Murat Kapu ve Meriç Rakalar'ın oynadığı bu kara komedi oyun boyunca, seyirci de yüksek tempolu yolculuğa ortak oluyor.

 Yer      : NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu

Tarih   : 27-28 Mart 2023

Saat    : 14.00

Not: 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’ne özel ücretsiz olarak sahnelenecektir.