Dizi oyuncusu olma hevesine kapılanlar dolandırıcıların iştahını kabarttı. Vurguncular sahte ajans kurup “Dizilere oyuncu aranıyor” ilanlarıyla halkı kandırıyor, başvuranlardan “Kayıt, fotoğraf ücreti” adı altında para alıyor. Vurgun miktarının milyonları bulduğu belirtiliyor. Reklam, sinema ve dizilerde oynayarak kolay yoldan şöhret olmak ve para kazanmak isteyenler sahte cast ajanslarının ağına düşüyor. Binlerce lira ücret toplayan umut tüccarları, hiçbir vaadi yerine getirmiyor.

Kırboğa Nevşehirli vatandaşları uyardı

Kapadokya'da çekilen bir çok dizi, sinema ve reklam filmlerine profesyonel ekibi ile yıllardır cast casting hizmeti veren Mustafa Kırboğa, son günlerde yaşanan cast ajans adı altında yapılan dolandırıcılık konusunda Nevşehirlileri uyardı.

Aman dikkat! Dizi oyuncusu aradıklarını söyleyip dolandırıyorlar

Kırboğa FİB Haber Merkezine yaptığı açıklamasında; " Dizi, reklam ve film furyasının hızla sürdüğü günümüzde gerek gençler  gerekse anne ve babalar çocuklarının televizyonda boy göstermesi için can atıyor. Bunu fırsat bilen bazı kişiler de cast ajans ismiyle il il gezip yarışma düzenleyerek ailelere çocuklarını reklamlarda dizilerde oynatma vaadi veriyor." dedi.

Geçtiğimiz günlerde böyle bir olayın maalesef ilimizde de yaşandığını ifade eden Kırboğa, " Aileleri telefonla arayan sözde bir ajans “Çocuğunuz yüzlerce çocuk içinden seçildi. Sizi şu gün otelde görüşmeye davet ediyoruz” diyerek umut veriyormuş. Aileler kendilerini arayan numarayı aradıklarında sorularına cevap alamadıkları gibi telefonlar yüzlerine kapanıyormuş."

AMAN DİKKAT! İL İL GEZİP PARA TOPLUYORLAR

İlimizde faaliyet gösteren ve dizilere oyuncu gönderen Kapadokya'da cast ajans sahibi Mustafa Kırboğa konuyla ilgili açıklama yaparak aileleri tuzağa düşmemeleri konusunda uyardı. Kırboğa, “Bu tür ajanslar genellikle il il gezerek insanları kandırıp paralarını alır hatta senet bile imzalatır.  Özellikle büyük otellerde görüşme yaparak insanların güvenini kazanırlar. Ama ortada ne film ne proje vardır ne de bir çalışma. Fotoğraf çektikten sonra cast listemizde yer aldınız diyerek karşılığında para alarak şehirden ayrılırlar. İnsanlar da umut ettikleri için bu ajanslara kanar. Sonra yıllarca film ajansından bizi arıyacaklar diye bekler dururlar. Nevşehir ve çevresinde oyuncu adayları arıyoruz sözlerine sakın inanmayın. Vatandaşlarımız lütfen uyanık olsun ve ciddi ajanslar dışında kimseye para kaptırmasın” dedi.