Nevşehir merkez Bekdik Mahallesi TOKİ 5.Etap'ta yaşanan site sakinlerinin imdadına Nevşehir Belediyesi yetişti.

Nevşehir Belediyesi ekipleri Bekdik Mahallesi TOKİ 5. Etap bölgesinde yoğun bir mesai gerçekleştirerek mahallenin birçok sorununu çözüme kavuşturdu.

Sabahın erken saatlerinde mahallede toplanan belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri yoğun bir mesai gerçekleştirdi. Çok sayıda belediye personeli ve iş makinelerinin katıldığı çalışmalar çerçevesinde TOKİ 5. Etap çevresini baştan aşağıya temizleyen ekipler, park ve sokaklardaki ağaçlar için bakım ve mevsimlik budama işlemi gerçekleştirdi.

Mahalle içerisindeki boş arazilerde bulunan hafriyatları ve inşaat atıklarını kaldırarak görüntü ve çevre kirliğini de önleyen ekipler ayrıca mahallenin çeşitli altyapı ve üstyapı problemlerinin çözümü için de çalışmalarını başlattı.

Çalışmaların ardından mahalle sakinleri Belediye Başkanı Rasim Arı'ya teşekkür ettiler.

Bekdik mahallesinin muhtarı Ceranoğlu'dan Başkan Arı'ya özel teşekkür

Bekdik mahallesinin çiçeği burnunda muhtarı Ali Ceranoğlu yaptığı açıklamasında; "Nevşehir Belediye başkanımız sayın Rasim Arı beyin "Temiz şehir temiz mahalle" çalışması talimatı doğrultusunda mahallemiz Beşinci etabı kapsamlı olarak park bahçe peyzaj temizliği yapılmıştır. Başta Belediye Başkanımıza ve tüm belediye personelelriyle emeği geçenlere şahsım ve mahalle sakinleri adına teşekkür ediyorum. Herşey şehrimiz ve mahallemiz için" dedi.