11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü sebebiyle Nevşehir Barosu Çocuk Hakları Komisyonu tarafından Topaç İlköğretim Okulu öğrencilerine adliye gezisi düzenlendi.

Komisyon Başkanı Av. Hicran Çokçalışkan yapmış olduğu açıklamasında; ‘ Dünya Kız Çocukları Gününde küçük misafirlerimizle Nevşehir Adliyesini gezdik. Baro Başkanımız ile avukatlık mesleğini tanıttık. Büşra Güven Hakimimiz ile görüşerek merak ettikleri soruları sormalarını sağladık. Tesisimizde düzenlediğimiz yemek programı sonrasında eğlenceli vakit geçirerek, öğrencilerimizi okullarına uğurladık.Adliyemizin kapılarını bizlere açan Nevşehir Cumhuriyet Başsavcımız Sn. İsmet Çınar’a, Baro Başkanımız Sn.Av. Murat Boz’a, Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sn. Kamil Duru’ya yardım ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Ayrıca kız çocuklarının okumasının önemini kendisinden de örnekler vererek samimi bir şekilde anlatan Hakimimiz Sn. Büşra Güven’e hem bir kız çocuğu annesi olarak şahsım adına hem de komisyonumuz adına çok teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz.