2 Eylül 2023'de Milli mücadelenin başlatıldığı Samsun'dan start alacak yarış, İzmir'in kurtuluş günü olan 9 Eylül'de İzmir'de tamamlanacak.

 13 ülkeden 125 yarışmacının katılacağı Dünyanın en büyük ve zorlu Rally organizasyonlarından biri olan TransAnatolia Rally Raid’in bu seneki duraklarından biri de Nevşehir olacak.

17 Şehir sınırından geçecek...

2-9 Eylül tarihleri arasında 13'üncü kez düzenlenecek olan Rally raid yarışlarından TransAnatolia'nın Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel  rotası, Samsun'dan başlayıp, sırasıyla Amasya, Tokat, Sivas, Yozgat, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Ankara, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Manisa'dan geçerek İzmir'in kurtuluş günü olan 9 Eylül'de İzmir'de sona erecek.

TransAnatolia 2023 rotasında yedinci durağımız Nevşehir!

Geçmişi ve geleceği, tarihi ve bugünü birleştiren, masalsı bir güzelliğe sahip Kapadokya’yı içerisinde barındıran Nevşehir, dev organizasyonun yedinci durağı oalcak. 

Dünyanın en büyük ve zorlu rally raid yarışlarından TransAnatolia; bu yıl da T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı izni, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) desteğiyle düzenleniyor.