banner461

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Nevşehir'e Geldi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Nevşehir'e geldi.

banner15
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Nevşehir'e Geldi
28 Nisan 2022 Perşembe 23:08

banner517
banner134

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kapadokya bölgesinde çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Nevşehir’e geldi.

İlk olarak Kapadokya Alan Başkanlığını ziyaret eden Bakan Ersoy, burada Nevşehir protokolü tarafından karşılandı.

Karşılama törenine katılan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz; "Kültür ve Turizm Bakanımız Sn Mehmet Nuri Ersoy’u, eşsiz güzelliklerin diyarı, turizm başkenti Nevşehir’imizde ağırlamanın mutluluğunu paylaşıyoruz... Kapadokya Alan Başkanlığı’mızda hazirunumuzla birlikte şehrimizin turizm potansiyelini ve gelecek projelerini istişare ediyoruz." dedi.

Bakan Ersoy'un Nevşehir Proğramı;

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Kapadokya Alan Başkanlığında gerçekleştirdiği toplantı sonrasında Damat İbrahim Paşa Külliyesi ve Kurşunlu Camisini gezerek restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı. Daha sonra Derinkuyu Yeraltı Şehri'nde incelemelerde bulundu ve ardından ilçede düzenlenen iftar programına katıldı.
Bakan Ersoy bulunduğu temaslar sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamalarda, "Sahip olduğu özellikleriyle dört mevsim turist ağırlama imkanına sahip olan bu önemli turizm destinasyonumuzun tanıtımına daha da önem vermeliyiz.
Artık bize düşen görev bu ilgiyi Nevşehir'in gelişmesine ve güçlenmesine katkı sağlayacak şekilde yönetmektir. Artık önümüzde yeni bir dönem başlıyor. Hep birlikte, merkezi hükümet, yerel yönetimler, sektör temsilcileri, Nevşehir'i seven herkes el ele verip bu yeni dönemi en doğru şekilde yönetip Nevşehir'in turizm potansiyelini en etkin şekilde yönetme gayreti içerisinde olacağız." şeklinde konuştu. 

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz'de açıklamasında; "Kültür ve Turizm Bakanımız Sn Mehmet Nuri Ersoy’un teşrifleri ve hazirunumuzla birlikte;

* Kapadokya Alan Başkanlığımızı

* Nevşehir Belediyemizi,

*Restorasyon çalışmaları tamamlanarak ibadete tekrar açılan tarihi Kurşunlu Camimiz ve Damat İbrahim Paşa Külliyesini

* AK PARTİ Nevşehir İl Başkanlığımızı 

* Derinkuyu Yeraltı Şehrini

ziyaret ettik. Sevdamız Nevşehir’im kültür ve turizm potansiyelini şehrimizin gelişimi ve katma değerini artırmak adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kazanan Nevşehir olacak…" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.