Nevşehir'de Cumhuriyet tarihinin ilk köy okullarından olan 1927 yılında imece usulü ile yapılan 3 derslikli Bahçeli Köyü ilk okulunun restorasyon çalışmaları başladı. Çalışma tamamlandığında binanın köy konağı olarak kullanıma sunulacağı öğrenildi.

Müjdeyi duyuran AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün yaptığı açıklamasında; "Ürgüp İlçemize bağlı Bahçeli köyümüzde bulunan eski okul binasının Restorasyon Projesi 2022 yılı içerisinde İl özel idaresi tarafından tamamlanmış olup, ihalesinin ardından yapımına başlanılmıştır. Köy konağı şeklinde kullanıma sunulacaktır. Yapım işinin 2023 yılı içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir. Bahçeli köyümüze hayırlı olsun" dedi.

Bahçeli köyü muhtarı Mustafa Özata; "Bahçeli Köyü İlk okulu olarak 1927 yılında eğitim öğretim görülmeye başlayan tarihi binamızın tadilat, tamirat ve onarım işlerine başlamıştır. Baştan sonuna kadar roleve çalışmasından ihale aşamasına kadar takibini yaparak yapım çalışmalarına başlanan tarihi okulumuzun restorasyonunda desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkür ederim. Allah razı olsun." dedi.