Ürgüp Belediyesi tarafından bu sene 51.'si düzenlenen Uluslararası Bağ Bozumu festivalinin dördüncü ve son gününde bağ bozumu etkinliği düzenlendi. Etkinliğe AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bağbozumu etkinliği çerçevesinde Ürgüp'ün dünyaca ünlü bağlarında üzüm hasadı yapan vatandaşlar kestikleri üzüzmlerin tadlarına bakmayıda ihmal etmediler.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk; "51. Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu Festivalimiz kapsamında bağ bozumu geleneğimizi; Kıymetli Hemşehrimiz AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler ve misafirlerimizin yoğun katılımı ile birlikte gerçekleştirdik. Tarihimizi, Kültürümüzü ve Geleneklerimizi koruyor, yaşatıyor ve gelecek nesillere aktarmaya önem veriyoruz." dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, "Eylül rüzgarlarıyla başlayan bağ bozumu binlerce yıllık bir geleneği temsil ediyor. Türkiye’nin en güzel üzüm çeşitlerinin ekildiği Ürgüp’te, her yıl yapılan Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu Festivalinde Dirmit, parmak, gül üzümlerinden topladık. Toprağa emek verenler, ekenler biçenler, neşemize katılanlar sağolsun." dedi.

Festivalin son gününde bu akşam saat 20.30’da Ürgüp şölen alanında ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Zara konser verecek.