Özellikle kabak, üzüm, patates ve meyve sebze tarlalarına sürü halinde girip ürünlere ciddi zarar veren domuzlarla mücadele etmeye çalışan çiftçiler yetkililerden yardım talep ediyorlar.

Nevşehir'de domuzlara kim dur diyecek

Günden güne domuz istilasının fazlalaştığını dile getiren çiftçilerimizden Ferhat Bozdemir ” Tarlalarımıza girip ürünlerimizi ziyan ediyorlar. Bir de sürü halinde geziyorlar ve baş edemiyoruz. Vurulmaları da yasak olduğundan hiçbir şekilde zarar vermiyoruz. Fakat ne yapacağımızı bilmiyoruz. Gün geçtikçe bu domuz istilası fazlalaşıyor. Kendi çapımızda önlem almaya çalışıyoruz ama yine de başarılı olamıyoruz. Yetkililerden bizlere yardım etmelerini talep ediyoruz. İvedi bir şekilde sürek avı yapılması gerekir, Kaymakamlığımızdan, tarım müdürlüğümüzden, muhtarlarımızdan bu konuda çalışma başlatmalarını istiyoruz. Ziraat Odamız ne gerekiyorsa hazır olduğunu net olarak açıkladı.

Çiftçiler Tarlalarına Zarar Veren Domuz Sürülerine Karşı Yetkililerden Yardım Bekliyor

Domuzlar resmen tarlalarımızı işgal ediyor ve vurduğumuz zaman da ceza alıyoruz. Lütfen yetkililer bu konuda bir çare bulsunlar” diye konuştu.