Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili peygamberimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümü vesilesi ile Musalla Camii’nde Mevlid Kandil Programı gerçekleştirildi.

İnsanlığın son ve evrensel tebliğcisi kutlu nebinin 1452. Seneyi devriyesinde İlçe Müftülüğü tarafından tertip edilen Mevlid Kandil Programı yatsı namazı öncesi İlçe Müftüsü sayın İsmail KARADAVUT’un vaazları ile başladı.

Karadavut vaazlarında; “Yüce Allah, Resûl-i Ekrem Efendimizi şöyle tanıtıyor: “Ey Peygamber! Biz seni bir şahit, bir müjdeleyici, bir uyarıcı; Allah'ın izniyle kendi yoluna çağıran bir davetçi ve aydınlatıcı bir kandil olarak gönderdik.” Buyurmaktadır. Peygamberimiz hak ve hakikate şahit, iyilik yolunda müjdeleyici, bâtıla karşı da uyarıcıdır. Bizlere düşen ise Hz. Peygamberin güzide örnekliğini izleyerek hayatımızın her safhasında O’nun çağları aşan çağrısına kulak vermektir. 
Diyanet İşleri Başkanlığımız bu yıl Mevlidi Nebî, Camiler ve Din Görevlileri Haftasında “Peygamberimiz, İman ve İstikamet” temasını belirlemiştir. Mevlid-i Nebi Haftasıboyunca gerçekleştireceğimiz programlarla başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumumuzun her kesimine Peygamberimiz
(s.a.s)’in örnek hayatını anlatmaya çalışacağız.

Bu vesile ile Mevlid Kandilimizin ve Haftamızın aziz milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.” dediler.

Mevlid Kandil Programı, yatsı namazı sonrası ilçemizin seçkin din görevlileri tarafından icra edilen Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve Mevlid-i Şerif ile devam etti. Feyiz ve bereket gecesi İlçe Müftüsünün duaları ile tamamlandı.

Kandil Programına katılım sağlayanlara program sonunda çeşitli ikramlar yapıldı.

Mevlid-i Nebi Gecemiz Mübarek Olsun.

(Ey Muhammed!) Seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik. [Enbiyâ Sûresi, 107]