Derinkuyu programı kapsamında Kaymakam Konuralp Yılmaz'ı ziyaret eden Nevşehir Valisi Ali Fidan daha sonra Derinkuyu Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Belediye Başkanı Bülent Aksoydan, ilçenin eğitim altyapısı, turizmi, tarımı, tarihi ve turistik yerleri hakkında detaylı bilgi aldı.

İlçe Belediye Başkanı Bülent Aksoy ile bir süre sohbet eden Vali Fidan, Başkan Aksoy’a çalışmalarında başarılar diledi.

Vali  Fidan, Derinkuyu ilçe ziyareti kapsamında, İlçe Kaymakamı Konuralp Yılmaz ve İlçe Belediye Başkanı Bülent Aksoy ile birlikte esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Ardından da İlçenin önemli Turizm alanlarından olan Derinkuyu Yeraltı Şehrini gezip restorasyon çalışmaları tamamlanma aşamasına gelen Aziz Theodoros Trion Kilisesi’nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgiler alan Vali Fidan ilçedeki zon ziyaretini, 2021 yılında Mardin-Şenyurt’ta şehit olan P. Astsubay Çavuş Cihan Çiftçibaşı’nın Çakıllı Köyünde yaşayan ailesini ziyaret etti.

Ziyarette,  vatan toprakları üzerinde huzur ve güvenin temini için görevleri sırasında canlarını feda eden şehitlerin hiçbir zaman unutulmayacağını, Şehitlerin haklarının ödenmeyeceğini belirten Vali Fidan, "Vatanını, milletini, bayrağını korumak için canlarını veren, peygamberlikten sonra gelen en yüce mertebelerden birine erişen şehitlerimizin bizlere bıraktığı en değerli emanetler aileleri. Şehitlerimizin emaneti olan sizlere sahip çıkmak bizim en önemli görevimizdir." dedi.

Şehit ailesine tekrardan başsağlığı dileyen Vali Fidan, Şehit ailesi ve yakınları ile bir süre sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi.

Şehit ailesi ve yakınları da ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ettiler.