banner461

Derinkuyu'da ‘Kovid-19 Tedbirleri’ Denetimleri Sürüyor

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimler yapıldı.

banner15
Derinkuyu'da ‘Kovid-19 Tedbirleri’ Denetimleri Sürüyor
16 Ekim 2020 Cuma 17:01

banner517
banner134

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimler yapıldı.

Derinkuyu ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında “Kontrollü Sosyal Hayat” sloganı ile gerçekleştirilen denetimlere ; Derinkuyu İlçe Kaymakamı Muhammed Yılmaz, Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, İlçe Emniyet Amiri Murat Karadeveli, İlçe Jandarma Komutanı Hanifi Ok, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Sarı, Yazı İşleri Müdür V. Yusuf Özgümüş, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Şahin, kolluk kuvvetleri , sağlık personelleri , zabıta personelleri ve denetim komisyonu üyeleri katıldılar.

Pazar yerleri, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, berber/kuaför/güzellik merkezleri,  internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, cadde, sokaklar gibi yaşam alanlarını kapsayacak şekilde planlanarak uygulanan denetimlerde; işletme sahipleri ve vatandaşlara bilgiler verildi.

Yapılan denetimlerde vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları gerektiği hatırlatılırken virüsün hep birlikte duyarlılık gösterilerek yenilebileceği vurgusu da yapıldı.

Belediye Başkanı Bülent Aksoy, “Kurallara ne kadar uyar ve ciddiyetle uygularsak, bu salgından o kadar erken kurtuluruz. Bu konuda toplumumuzun daha duyarlı olması ve konulan kurallara titizlikle uymaları hepimiz için büyük önem taşıyor. Bu anlamda İlçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızdan dileğimiz, bu kurallara uymaları ve uymayanları da uyarmalarıdır. Koronavirüs’ü alacağımız tedbirler ile hep birlikte yeneceğiz." dedi.

***Maske

***Mesafe

***Temizlik

*** #SağlıkİçinHepimizİçin


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.