banner461
banner195

Ördü’den Bağ-Kur Emeklisi Esnaf ve Sanatkara Müjdeli Haber

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar odaları birlik başkanı İsmail Ördü, bağ-kur emeklisi olup ta işlerine devam eden ya da başka bir işyerinde çalışanlardan kesilen destekleme primlerinin artık alınmayacağını söyledi.

Ördü’den Bağ-Kur Emeklisi Esnaf ve Sanatkara Müjdeli Haber
19 Şubat 2016 Cuma 12:22

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar odaları birlik başkanı İsmail Ördü, bağ-kur emeklisi olup ta işlerine devam eden ya da başka bir işyerinde çalışanlardan kesilen destekleme primlerinin artık alınmayacağını söyledi.

Ördü, “10 Şubat tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6663 Sayılı torba kanunda esnaf ve sanatkarlarımızı yakından ilgilendiren önemli bir konuya dikkat çekmek isterim. Bağ-Kur’dan emekli olup ta daha sonra işine devam eden ya da başka bir işyerinde çalışanlardan destekleme piri adında emekli aylığından % 15 oranında kesinti yapılmakta idi. Bu uygulama 23 Nisan 2015 tarihinde kesinti oranı % 10’a düşürülmüştü. 10 Şubat tarihinde yayımlanan resmi gazeteyle yürürlüğe giren yeni uygulama ile bu kesinti tamamen ortadan kaldırıldı. Bu esnaf ve sanatkarımız açısından çok önemli ve faydalı bir uygulama oldu, tüm esnaf ve sanatkarımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.