banner461
banner195

Ürgüplü Hayırsever Otelini Kimsesizler İçin Açtı

Ürgüp ilçesinde, soğuk havalar dolayısıyla barınma ve yeme ihtiyacını karşılamayan muhtaç kişiler ve sokak hayvanları için bir otel sahibi ücretsiz barınma hizmeti sunuyor.

Ürgüplü Hayırsever Otelini Kimsesizler İçin Açtı
13 Ocak 2015 Salı 10:36

banner143
banner134

 

DUYARLI VE HAYIRSEVER İŞLETME SAHİBİ OTELİNİN KAPISINI KİMSESİZLER İÇİN AÇTI

OTEL SAHİBİ SOĞUK HAVALARDA SOKAKTA KALANLAR İÇİN ÜCRETSİZ KONAKLAMA KAMPANYASI BAŞLATT

Ürgüp ilçesinde, soğuk havalar dolayısıyla barınma ve yeme ihtiyacını karşılamayan muhtaç kişiler ve sokak hayvanları için bir otel sahibi ücretsiz barınma hizmeti sunuyor.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Ürgüp ilçesinde faaliyet gösteren bir otel, soğuk hava ve olumsuz kış şartları dolayısıyla sokakta kalan insanlar ve hayvanlar için ilginç bir kampanya başlattı. Kampanya çerçevesinde ilçede kalacak sıcak bir yuvası bulunmayan muhtaç kişiler ile sokakta kalan yavru kedi ve köpekler otelde diledikleri kadar kalabilecek.
Otel sahibi Ömer Gülyuva yaptığı açıklamada, Ürgüp ilçesinde 6 ay önce satın aldığı bir otelinde ihtiyaç sahibi kişileri ve sokakta kalan yavru hayvanları barındırmak için bir kampanya başlattığını söyledi. Kampanyayı sosyal medya aracılığı ile duyurduğunu ve çevresinde bu gibi kişileri veya hayvanları görenlerin otellerine getirmelerini istediğini ifade eden Gülyuva: “Bize gelip te parası olmadığını belirten muhtaç herkes otelimizde ücretsiz olarak kalabilir. Burada kalan kişilere ücret ödeyerek misafirimiz olan kişilere verdiğimiz her türlü hizmeti veriyoruz. Bu kişinin Türk ya da yabancı, Müslüman veya gayrimüslim olması hiç önemli değil. Yeter ki ihtiyaç sahibi bir kişi olsun” dedi.
Sokakta kalan muhtaç kişilerin yanı sıra sokak hayvanlarının da otellerinde kalabileceğini ifade eden Gülyuva, otellerinde bu hayvanlar içinde bir konaklama alanı oluşturduklarını söyledi. Gülyuva: “Sokak hayvanları için de kapımız sonuna kadar açık. Onunlar içinde otelimizin bahçesinde bir bölüm oluşturduk. Kış şartlarında sokakta kalan yavru kedi ve köpekleri de ağırlamak istiyoruz. Şimdiden birkaç misafirimiz oldu. Bu sayının önümüzdeki günlerde artmasını bekliyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MEMATİ - 4 yıl önce
allah razi olsun
Avatar
Ortadirek - 4 yıl önce
Yurttaslik budur tebrik ederim...
Gercii bazilari neden kuran kursu yapmadin derler ya :))
Avatar
Ramazan Bulduk - 4 yıl önce
%
Avatar
Ramazan avşar - 4 yıl önce
bazılarıda yeşil vadi sitesinde villa alsın. Çok hizmet ettiler ya. Memleketi Suriyeli İran'lı doldurmak kolay ama onlara bakmak nerde minareyi çalanlar. Beyefendiyi tebrik ederim...