banner461

Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, Avanoslulara koronavirüsü anlatacak

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, Avanoslulara koronavirüsü instagramdan canlı yayın ile anlatacak...

banner503
Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, Avanoslulara koronavirüsü anlatacak
01 Nisan 2020 Çarşamba 10:50

banner143
banner134

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı, Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, Avanos Belediyesi instagram hesabından korona virüs ile ilgili bilinmeyenleri anlatacak.

Aslen Avanoslu olan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın 2 Nisan Perşembe günü saat 14.30’da Avanos Belediyesi instagram hesabından canlı yayına katılacak. Prof. Dr. Yalçın korona virüs ile ilgili bilgiler verirken takipçilerinin de merak ettiği soruları yanıtlayacak.

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş yaptığı açıklamada, “ Hemşerimiz Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın son günlerde tüm dünyada salgın haline gelen korona virüs ile ilgili bilgiler verecek. Aynı zamanda merak edilen soruları da yanıtlayacak olan hemşerimiz Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, Avanos Belediyemize ait resmi instagram hesabından 2 Nisan Perşembe günü yayınlanacak olan canlı yayını tüm hemşerilerimizin katılımını bekliyoruz” dedi.

Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın Kimdir?

Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın 1985 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1992 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi, İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamladı. 1995 yılında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yardımcı doçent olarak göreve başladı, 1996 yılında Doçent, 2002 yılında Profesör unvanını aldı. 2003 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji AD’da öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı.        2005-2011 yılları arasında Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK)  Eğitim ve Yeterlik Kurulu Üyeliği ve Sekreterliğini (İHKMEYK) yaptı. 9. Dönem (2011-2013) Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2013’de 10. dönem (2013-2015) Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer aldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.