banner461
banner195

Nevşehir TOKİ 4. Etap İnşaat Çalışmaları Başlıyor

Nevşehir Belediyesi ile TOKİ işbirliğinde gerçekleştirilen yaptırılması planlanan 754 konutun bulunduğu alanda, zemin etüd çalışmaları tamamlandı.

Nevşehir TOKİ 4. Etap İnşaat Çalışmaları Başlıyor
09 Mayıs 2014 Cuma 10:38

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaptırılması planlanan 754 konutun bulunduğu alanda,  zemin etüd çalışmaları tamamlandı.

Modern şehir kimliğinin etkin şekilde sağlanması amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve TOKİ işbirliği ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde oluşturulan yeni sosyal yaşam alanları 2011 yılında tüm sosyal donatıları ile tamamlanarak 3 etap halinde 2600 hak sahibine dağıtılmıştı.

Projenin devamı niteliğindeki 4.Etap yeni TOKİ konutlarının yapımına ilişkin olarak geçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirilen ihalenin ardından, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bektik 3. Mıntıka mevkiinde toplam 49 bin 464 metrekarelik bir alan içerisinde oluşturulacak  754 konutun yapımına ilişkin alt yapı çalışmalarına zaman geçirilmeden başlandı.

TOKİ 4. Etap konutlarının yapım işini üstlenen   Yüksel İnşaat firmasının yetkilileri, Nevşehir Belediyesi ile işbirliği yaparak bölgenin zemin etüd çalışmalarını tamamladılar.

18 aylık bir çalışma döneminde tamamlanması planlanan 754 konut, daha sonra hak sahiplerine dağıtılacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
halk - 4 yıl önce
Burası peşinatları toplanan yermi ondan farklı bir daha mı yapıyorlar
Avatar
yildiray yazgan - 4 yıl önce
Normal vatandasta yazilabiliyomu yazilabiliyosa nereye muracaat etmek lazim
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
Belediyemizden biraz daha detay bekliyoruz evlerin planı net Metrekare görsel maliyet Vs,
Avatar
VATANDAŞ - 4 yıl önce
eveler 143 m2 olacak.3+1 şeklinde,yalnız kale ve etrafında eski evi olan hak sahipleri yazılabiliyor kentsel dönüşüm kapsamında yapılıyor.dışarıdan vatandaş yazılamıyor.10-13 kat arasında yapılacak.tuvalet banyo ayrı ayrı olacak.maliyeti şimdilik bize söylenen 101.000 tl. en az 20.000 tl üzerinde tapu bedeli olması gerekiyor.eski tapuları ibraz ettikten sonra muvaffakatname imzalanıyor.evler bittiğinde kalan borç 180 aya bölünüyor ve ev içine oturduktan sonra ödemeye başlanıyor.
Avatar
.. - 4 yıl önce
haber hakkinda bi̇raz daha detayli bi̇lgi̇ vermeni̇z mümkün mü acaba?
Avatar
Murat karadağlı - 4 yıl önce
Güzel bi uygulama