AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz Berat Kandili nedeniyle yayımlamış olduğu mesajında...

Berat gecesi; nice hikmeti ve bereketi ihtiva eden, Allah’a dost olma, hakkın yanında yer alma ve hayra giden yolları arama gecesidir. 06 Mart Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece, her yıl gelişiyle pek çok güzelliğin yaşandığı rahmet, mağfiret, maneviyat ve arınma mevsimi Ramazan-ı Şerifin habercisi olan yeni bir ‘Berat’ımızın daha idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşayacağız. Böylesine mübarek bir geceye bir kez daha erişip, bizlere güzel bir fırsat bahşettiği için Cenab-ı Hakk’a hamdolsun.

Cenab-ı Hakk buyuruyor ki “O gecede her hikmetli iş belirlenip hükme bağlanır.” (Duhan, 4). Rabbim, bizleri hikmeti ve rahmetiyle haşreylesin. Deprem sebebiyle mahzun olan yüreklerimize, acıyla kavrulan gönüllerimize inşirah rahmetiyle merhamet etsin. İyiliğe yaklaşmak, iyiyi aramak, iyiyle olmak için çabalamalıyız. Berat için şer ve kötülükten uzak; bizi yaratan yüce Allah’a yakın olmalıyız.

Rahman ve Rahim olan Rabbimiz, dünyadaki imtihanlarımızdan deprem, açlık, doğal afet, hastalık, savaş ve içinde bulunduğumuz nice sıkıntıdan en kısa zamanda hayırla kurtulmayı bizlere nasip eylesin.

Millî birlik ve beraberlik içerisinde şerden ve şer odaklarından uzak; her bir kardeşimizin sıkıntısını ve acısını kendimizin bilerek, gönülleri fethederek, gönül coğrafyamızda, ülkemizde, İslam âleminde beratın hayrımıza ve kurtuluşumuza vesile olmasını diliyorum; Yüce Mevla’mız, ömrünü salih amellere adamış kullar olarak Ramazan’a ulaşmamızı nasip eylesin. Rabbim, ancak sana yöneldik; bu vesileyle birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi daim eylesin inşallah.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, yurt dışındaki vatandaşlarımızın, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ve bütün İslâm âleminin Berat gecesini tebrik ediyorum. Yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların bizleri istikamet sahibi yapmasını temenni ediyor, bu mübarek gecenin, İslâm dünyasında, kardeşlik, dayanışma, barış, huzur ve güven ortamının yeniden tesis edilmesine; her türlü afetten, fitne ateşinden, savaştan, yokluktan ve kargaşadan uzak olmamıza; ülkemizin, birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın salgın hastalıktan kurtulmasına, hidayetine, barışına ve huzuruna, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulü ile arınma ve affına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bütün şehitlerimize, Kahramanmaraş merkezli depremlerde vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Sağlıklı, huzurlu yarınlar Allah’ın izniyle bizleri beklemektedir. Şehitlerimizin ebedi beratımız olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.  Beratımız mübarek olsun.  

 Selam ve dua ile…

 Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi