İYİ Parti Kurucu Üyesi ve İYİ Parti Nevşehir 28. Dönem Milletvekili aday adayı Ahmet Erdemli; "İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Son Hafta Getirdiği Milletvekili Adaylarini Kınıyor Ve İstifa Ediyorum..." dedi.

Erdemli istifa açıklamasında Akşener'e göndermede bulunarak şu açıklamalarda bulundu;

BASINA VE KAMUOYUNA

2017 Yılı'nda Şişli Kurucu İlçe Divan Üyeliği, Millettvekili Aday Adaylığı, İstanbul Asil İl Yönetim Kurulu Üyeliği, SKM Başkanlığı ve İstanbul sonrasında Nevşehir İl Delegeliği gibi bir çok görevi yürüttüğüm, canımı ve malımı ortaya koyarak yürüttüğüm iyi Parti'den, Türkiye geneli sayısız ilde  şaibeli, AKP'den atılmış, FETÖ, HDP/PKK ve bölücü tarikat bağlantılı olduğu açıkça görülen, partimize ve teşkilatlarımıza bir toplu iğne kadar emeği ve katkısı olmamış, şaibeli adayların milletvekili olacak en üst sıralarda yer verilmiştir.

Son haftada, vatanseverleri, Türk milliyetçilerini, Alevi Bektaşi canlarımızı, Ergenekon ve Balyoz sürecinde zulüm gören şerefli ve onurlu insanları bilerek ve isteyerek liste dışı bırakıp, İyi partililere ve Türk milletine oynanmak istenen bu oyunlar karşısında sessiz kalamazdım.
YAZIKLAR OLSUN!..

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER VE SON HAFTA GETİRDİĞİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARİNİ KINIYOR VE İSTİFA EDİYORUM..

Vatanıma ve milletime hizmet etmek için İyi Parti gibi bir partiye ihtiyacım yoktur. 

Memleket sevdamız bir ezan sesiyle başladı ve bir sela ile sonlanacak.

Ey milletim! 
İyi biliniz ki; Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler ve bilşmum bölücüler cenneti ve memleketi olamaz.
İZİN VERMEYECEĞİM..
İZİN VERMEYECEĞİZ..

ULU ÖNDER, MAVİ GÖZLÜ BOZKURTUMUZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARININ RUHLARI ŞAD OLSUN, HUZUR İÇİNDE UYUSUNLAR. 
EMANETLERİNİ KANIMIN SON DAMLASINA KADAR, SON NEFER, SON NEFES DE KALSAM KORUYACAĞIMA AND İÇTİM.. 

Kıyamete kadar buradayız. Davadan dönenin soyu sopu kurusun...
Ne Mutlu Türküm diyene..."