2023 – 2024 Eğitim Öğretim 26.yılında 21 Ağustos 2023 de LGS yaz kurslarını başlatan Altınyıldız İlköğretim Kurumu, 11 Eylül 2023 itibariyle de ders zilini bütün öğrencileri için çaldı.

Altınyıldız İlköğretim Kurum Müdürü Ahmet ÜNAL yaptığı açıklamada; “Eğitim-Öğretim için hazırlıkların tamamlandığı kurumumuzda öğrencilerin; spor, sanat ve kültür alanındaki yeteneklerini geliştiren atölye çalışmaları ile temel becerilerini kuvvetlendiren beceri derslerinin de ağırlıkta olduğu atölyeler ve derslikler ile birlikte başlıyoruz. Sosyal ve akademik gelişmesine katkı sağlayan atölye çalışmaları ile temel becerilerini geliştirme fırsatı buldukları, kendilerini ifade edebildikleri, özgüveni yüksek ve ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insanlar yetişmesine katkı sağlaması adına büyük önem taşımaktadır.

Okulumuzda çocukların okula daha mutlu gelecekleri ve hayatı okulda öğrenecekleri bir program ile gelişmiş fiziki imkânlar sunuyoruz.

Yabancı Dil konusunda Hedeflediğimiz modelde ilkokul 1. Sınıfa başlayan öğrencinin de İngilizce eğitimi tamamıyla dili kullanma becerisine yönelik bir sistemdir. Bu sistem ile 6. Sınıfın sonunda iyi düzeyde İngilizce konuşan, okuyan ve yazan öğrenciler hedeflenmektedir. Ayrıca 2023 LGS yerleştirme sonuçlarına da değinen Ahmet ÜNAL “Nevşehir’in tek Türkiye birincisi İpek BARIŞ ve 71 Fen Lisesi , 61 Anadolu Lisesine yerleşen öğrencilerimizi de tekrar tebrik ediyor, eğitim hayatları boyunca başarılar diliyorum” dedi.

Altınyıldız İlköğretim Kurumunda çağdaş ve evrensel ilkeleri benimsemiş Türk toplumu olarak, gelişmiş ve ileri ülkeler arasında yer almanın en temel koşulu, eğitimin kalitesini yükseltmek olmanın bilinciyle ve Türkiye Cumhuriyeti'nin aydınlık ve mutlu geleceği için öğrencilerimizin kendi becerilerini ve ilgilerini de dikkate alarak doğru yönlendirmeye çalışıp aklın ve bilimin ışığında Türkiye’nin geleceğini yetiştiriyoruz.