Sevgili peygamberimizin doğum yıl dönümü olarak andığımız mevlit kandili ve kutlu doğum haftası okulumuz Altınyıldız Kolejinde düzenlenen program ve etkinliklerle kutlanmıştır.

Programımızda sevgili peygamberimizin hayatı ve örnek ahlakından bölümler dile getirilmiştir. Onun güzel ahlakı, örnek davranışları, insanlığa düşkünlüğü ve âlemlere rahmet oluşu öğrencilerimiz tarafından okunan şiirlerle, anlatımlarla dile getirilmiştir.

Okulumuz konferans salonunda yapılan etkinliklerde Din kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nurettin Şahin tarafından Kuranda peygamber efendimizle ilgili bölümler sunulmuş ve mealleri okunmuştur.

Öğrencilerimiz tarafından, Muhammed Doğduğun Gece, Ben Seni Görmeden Sevdim isimli şiirleri dile getirmiştir. Yine öğrencilerimiz tarafından, Sevgili Peygamberim, Kültürümüzde Peygamber Sevgisi, batılı fikir ve devlet adamlarının peygamberimiz hakkındaki hayranlıkları dile getirilmiştir.

Yine okulumuzun Müzik Öğretmeni Elif Serra Akgün eşliğinde öğrencilerimiz tarafından ilahiler söylenmiştir.

Programın hazırlanmasında emeği geçen Altınyıldız Koleji Din kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nurettin Şahin’e, Müzik Öğretmeni Elif Serra Akgün’e katılan idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Altınyıldız Koleji olarak peygamberimizin kutlu doğum haftasının tüm dünya ve insanlığa barış, mutluluk ve esenlik getirmesini temenni ederiz.