Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube başkanlığından yapılan açıklamada evlat nöbeti tutan annelerin günü kutlandı.  

Açıklamada; "Aile kurmanın gereksiz görülmesini sağlayarak aile kurumunu değersizleştirmek isteyenler, gençler arasında sapkın ideolojilerin yayılması için çalışanlar, aileyi oluşturan kadın ve erkeği birbirine düşmanlaştıran söylemleri üretenler, kadına yönelik şiddeti yaygınlaştıranlar… Tüm bu karanlık çaba ve çalışmaların da, birlik ve bütünlüğümüzü bozmak, milletimiz arasındaki kardeşlik duygularını yok etmek isteyenlerin de ilk hedefi anneler olmaktadır. Çünkü anne ailenin, aile de toplumun kilit taşıdır. Çünkü anneler, birlik ve beraberliğin adresi, merhametin vatanı, şefkatin sembolüdür. Anneler, öfkeli yürekleri yatıştırıp barıştıranlardır. Anneler, çağlayarak akan suları dinginliğe kavuşturup bereketli ovalarla buluşturanlardır.   

Bu ülke için hayırlı bir insan olsun diyerek binbir zahmetle büyüttükleri evlatları; bir harf öğretiyor, hastalara şifa dağıtıyor, gece herkesin huzur ve güvenlik içinde uyuması için uykusuz kalıyor, yol açıyor, yol gösteriyor diyerek gurur duydukları ciğerpareleri, emperyalist baronların maşası terör örgütleri tarafından katledilen annelerinin yanında olmak, terör örgütlerinin ve destekçilerinin karşısında bulunduğunu göstermek, bu milletin bir parçası olduğunu bilen sorumluluk sahibi her kişi ve kurumun en temel vazifelerinden biridir. 

40 yıldır insanlarımızı vahşice öldürenlerin, eğitim yuvalarını, evleri barkları acımasızca yakanların, yıkmayı marifet sayanların meydanlarda ve ekranlarda barış elçileri gibi takdim edilmesinin annelerimizin yüreğini nasıl yaktığını görüyor ve biliyoruz. 

Eğitim-Bir-Sen olarak, sorumluluğumuzun farkındayız ve bu sorumluluğu hem tarihimiz hem de talihimiz olarak görüyoruz. Bu sebeple, şehit anneleri başta olmak üzere ülkemizin kilit taşı, merhametin vatanı tüm annelerimizin yanında, onları evlatlarından ayırıp yüreklerini yakan terör örgütlerinin ve destekçilerinin karşısında olduğumuzu bir defa daha dile getiriyor, baş tacı annelerimizin Anneler Günü’nü tebrik ediyor, kendilerine sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz" ifadelerinde bulunuldu.