2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Nevşehir’den aday olan MHP Genel Yardımcısı hemşerimiz Prof. Dr. Filiz milletvekili seçildi.

Nevşehir'in ilk kadın milletvekili olma ünvanını elde eden Kılıç aynı zamanda Avanos'unda 70 yıllık özlemini sona erdirdi.

Başarılı kariyeriyle bugünlere kadar gelen Kılıç’ın seçilmesiyle “ırmağın öte yakasında” kalan Avanos’ta 70 yıllık milletvekili hasreti de sona ermiş oldu.

1954 yılında ilk defa milletvekili seçilen Avanoslu hakim Tahir Taşer’den sonra bir hemşerimizin milletvekili seçilmesi tüm Avanosluları sevince boğdu. Kendisi, annesi ve pek çok akrabaları halen halen Avanos’ta yaşayan Kılıç, İbrahim ve Afife Hançerlioğlu’nun en büyük kızı. Seçim sürecince Avanoslu hemşerilerinden destek beklediğini sürekli ifade eden Kılıç’ın bu isteğine karşılık veren hemşerileri Nevşehir’den onu Ankara’ya yollayacak büyük bir desteği verdiler. Avanos, oylarıyla Kılıç’a en çok destek veren ilçelerden birisi oldu.

Seçim akşamı yaptığı konuşmada Nevşehirli bütün hemşerilerine teşekkür eden Kılıç “hassaten Avanoslu hemşerilerime de teşekkür ediyorum. Beni oylarıyla yalnız bırakmadılar. Ben de hemşerilerim için elimden geleni bundan sonra da yapmaya devam edeceğim. İnşallah hizmetlerimizle Avanos’umuzu layık olduğu yere getireceğiz “dedi.