Avanos Karaseki kavşağında bir servis aracı ile iki otomobilin karıştığı zincirleme trafik kazasında bir kişi yaralandı. 

Kaza bu sabah 08:35 civarında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, cadde üzerinde seyir eden bir servis aracı ile 07 APY 9X ve 38 AAN 77X plakalı iki otomobil Karaseki kavşağında çarpıştı. Kazada 07 plakalı otomobilin bayan sürücüsü yaralandı. İhbar üzerine adrese sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralı sürücü, 112 Sağlık ekiplerinin olay yerindeki müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

Polis kazayla ilgili inceleme başlattı.

Trafik ışığı talep ediyoruz

Avanos Tarihi Taş Köprünün tadilat nedeniyle kapalı olmasından dolayı yoğun bir şekilde kullanılan Karaseki Köprüsünde trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Karaseki kavşağında ışıklandırma bulunmadığından dolayı bu kavşak sürücüler için büyük tehlike saçıyor. Öyleki son 10 günde 4 kaza meydana geldi.

Önlem alınmaz ise malesef bu kavşakta daha çok kaza yaşanabileceğini ifade eden İlçe sakinleri bu kavşağa acilen bir trafik ışıklarının yapılmasını talep etti. Trafik ışıklarının konulması halinde sorunun büyük oranda çözüleceğini belirten vatandaşlar, yetkililerin bu konuda bir an evvel çalışma yürütmesini istediklerini belirtiyor.

Haber: Metin Yıldırım - Baki Şenal