Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan ve 21 Ağustos’ta başvuruları alınmaya başlanan "Shape Your Future with AHİKA" projesi başvuru süreci www.ahika.gov.tr adresi üzerinden devam ediyor. İşte, proje ve başvuru detayları;

Proje ile eğitimde ve istihdamda yer almayan ve 18-29 yaş aralığında bulunan 30’u kadın toplamda 40 genç, ücretsiz olarak;

·         Balon Pilotluğu (Teorik + Pratik)

·         Balon Bakım Teknisyenliği (Teorik + Pratik)

·         İngilizce

·         Yerel Turizm

eğitimleri alacaktır. Eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar, eğitim sonunda balon pilotluğu ve balon bakım teknisyenliği alanlarında iş bulma fırsatı yakalayacaktır.

Başvuru yapacak adayların sahip olması gereken zorunlu şartlar:

·         T.C. vatandaşı olmak,

·         18-29 yaş aralığında olmak,

·         Herhangi bir yerde eğitim/öğretim görmüyor olmak,

·         Herhangi bir yerde çalışmıyor olmak,

·         İŞKUR'a kayıtlı olmak,

·         Nevşehir il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak,

·         Balon pilotluğu eğitimi için gerekli sağlık şartlarına sahip olmak. 

Son Başvuru Tarihi:   15 Eylül 2023 / 17:00

Başvuru Linki:            https://forms.gle/yimAtKvvGHxbcUDY6

Başvuru sonuçları 27 Eylül 2023 tarihinde www.ahika.gov.tr ve shapeyourfuturewithahika instagram hesabında duyurulacaktır. Başvurusu kabul edilen adaylar temel değerlendirme sınavına (Türkçe, Matematik, İngilizce) tâbi tutulacak olup sınav yeri ve giriş bilgileri yine aynı adresler üzerinden duyurulacaktır.

Ayrıca, 07 Eylül 2023 saat 09:30’da Ahiler Kalkınma Ajansı Konferans Salonunda Proje Açılış ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlenecektir. Toplantıya başvuru yapan tüm adaylar ve proje hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler davetlidir.