Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Türkiye Harp Malulu Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Nevşehir İl Temsilcisi Afrin Gazisi Zeki Didinmez ve şehit yakını Muhiddin Türk ile bir süre görüştü.

Ziyarette, İl Temsilcisi Afrin Gazisi Zeki Didinmez, Belediye Başkanı Savran'a Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinin faaliyet ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Şehit ve gazilerimizin birbirleriyle ve toplumla dayanışmasında, acıların hafifletilmesinde rol oynayan derneklerimiz, önemli bir misyonu yerine getiriyor. Vatan için evlatlarını, eşlerini, kardeşlerini feda eden şehit aileleri ve kahraman gazilerimizin fedakarlıklarının hiçbir zaman unutulmayacağını ve her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

“ŞEHİTLERİMİZİN MİRASINA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ“

Belediye Başkanı Savran , “Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim onurumuzdur. Bize emanettir, bizim kendi ailelerimizdir. Bu vatanı şehit ailelerimize, gazilerimize ve şehitlerimize borçluyuz. Bugün bağımsız, hür bir şekilde bu topraklarda yaşıyorsak, bu coğrafyada var olmuşsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Biliyorsunuz, Devlet-i Aliye dağıldıktan sonra, Anadolu da işgale uğradı. Anadolu’yu bile elimizden almak istediler. Ama ecdadımız büyük bir mücadeleyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm milletimiz büyük bir kurtuluş savaşı vererek anavatan Anadolu’muzu bize emanet ettiler. Biz de hep birlikte bu emanete sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Bu emaneti en güzel şekilde hem muhafaza etmeye; geliştirerek güçlendirerek, gelecek nesillere aktarmaya gayret ediyoruz. Burası Selçuklu toprakları. Burası Osmanlı yadigarı.

Dolayısıyla Türkiye Yüzyılı dediğimiz Türkiye’nin ikinci yüzyılı, aynı zamanda bizim lider ülke Türkiye hedefine ulaştığımız bir yüzyıl olacaktır. Onun işaretlerini görüyoruz. Gerek İHA’larımız, SİHA’larımız, tanklarımız, uçaklarımız, Kızıl Elma’mız ve daha nice savunma sanayi ve diğer yatırımlarla Türkiye Yüzyılı’na çok güçlü bir giriş yapmış durumdayız. İkinci yüzyıl inşallah Türkiye’nin yüzyılı olacaktır. Ve Türkiye, lider ülke hedefine mutlaka ulaşacaktır. Bunda şehitlerimizin o kutsal mirasının payı vardır. Gazilerimizin duası vardır” dedi.

AFRİN GAZİSİ DİDİNMEZ BAŞKAN SAVRAN'A TEŞEKKÜR ETTİ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Nevşehir İl Temsilcisi Afrin Gazisi Zeki Didinmez'de; ”Bu nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bizim her türlü en ufak sıkıntımızda aradığımız zaman ne ihtiyacımız varsa anında yerine getiriyorsunuz. Dernek olarak ne talebimiz olduysa her zaman yerine geldi. Sizlere derneğimizin, şehit ve gazi ailelerimizin her zaman yanında ve destekçi olduğunuz için şahsım ve yönetimim adına çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Ziyaret günün anısına çekilen fotoğraf ile son buldu.