AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran ile birlikte Nevşehir Jandarma At Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığını (JAKEM) ziyaret ederek, JAKEM Komutanı J. Kd. Albay İlyas Uysal ile bir süre görüştü.

Milletvekili Böhürler ve İl Başkanı Kemikkıran daha sonra Nevşehir JAKEM'de yetiştirilen atların yaşam alanlarını gezdi ve eğitim köpeklerinin gösterilerini izledi.

Böhürker, JAKEM'in eğitimli at ve köpeklerine hayran kaldı...

AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler yaptığı açıklamasında; "Deprem sonrası kurtarma çalışmalarında Jandarma Arama ve Kurtarma Köpeklerinin ne kadar çok hayat kurtardığına şahit olmuştum. Kayseri’ye yakın Nevşehir’de Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) olduğunu öğrenince onları ziyaret ettim. İl Jandarma Komutanı J. Albay Bahattin Murat Yakın ve JAKEM Komutanı J. Albay İlyas Uysal'a yakın ilgileri için teşekkür ediyorum. Müthiş bir ekipleri var, harika bir eğitmen kadrosuyla çok özverili bir şekilde çalışıyorlar." dedi.

Böhürler; 'Nevşehir JAKEM mükemmel işlere imza atıyor'

Milletvekili Böhürler; "Burada memur olan köpeklerimiz çetin bir eğitimden geçiyor. Her cins köpek aynı derecede başarılı olamıyor, bu nedenle köpeklerimiz branşlara ayrılıyor ve her cinsin yeteneğine göre eğitim veriliyor. Kurtarma Köpeği Metan ile selfie çekildik. Metan gibi şahane köpeklerimiz ve hepsi birbirinden güzel atlarımızla JAKEM sizleri bekliyor, yolunuz düşerse mutlaka tanışın." dedi.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran'da; "İl Jandarma Komutanlığımız’dayız. Kayseri Milletvekilimiz Ayşe Böhürler hanımefendiyi şehrimizde ağırlıyoruz. Milletvekilimiz ile birlikte Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığına ziyaret gerçekleştirdik. Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren JAKEM Komutanı Uysal ise Milletvekili Böhürler ve İl Başkanı Kemikkıran’a teşekkür etti.