“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. Yıl Dönümü” Nevşehir’de düzenlenen bir dizi programla kutlandı. 

“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. Yıl Dönümü” dolayısıyla ilk tören Nevşehir Şehitler Parkı’nda düzenlendi. Burada düzenlenen törene; Nevşehir Valisi Ali Fidan, AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Fındık, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Ali Loğoğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği, Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği, Nevşehir Vatan Sevdalıları Derneği yöneticileri, protokol üyeleri, gaziler, şehit yakınları ve öğrenciler katıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerin aziz hatıraları için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması, Nevşehir Valisi Ali Fidan, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ve STK’ların çelenk sunmalarıyla başlayan tören, Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki tören mangasının şehitlerin aziz hatıraları için saygı atışı ile sona erdi.

Törenin ardından protokol üyeleri Kaldırım Mezarlığında bulunan şehit kabirlerini ziyaret ederek karanfil bıraktı.