banner461

Lider Çoçuk Tarım Kampı Düzenlendi

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen  Lider Çocuk Tarım Kampı etkinliğinin kapanış programı düzenlendi.

banner15
Lider Çoçuk Tarım Kampı Düzenlendi
23 Haziran 2017 Cuma 11:18

banner143
banner134
Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen  Lider Çocuk Tarım Kampı etkinliğinin kapanış programı düzenlendi.

Düzenlenen programa  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Vekili Gürol ÇETİN ve  İl Müdür Yardımcısı Necmettin SAPMAZ, Gümrük Ticaret İl Müdürü Ahmet TAYGURT, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin ŞENER, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Tahir DAĞASLAN, 19 Mayıs İlköğretim okulu Müdürü Halil DEMİRKOL, Şube Müdürleri, öğrenciler, veliler ve misafirler katıldı.

Programda konuşma yapan İl Müdürü vekili Gürol ÇETİN Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca "Lider Çocuk Tarım Kampı" adı altında ilköğretim öğrencilerine, doğa bilinci çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla kamp etkinliğinin illerde gerçekleştirildiği ifade ederek bu yıl 19 Mayıs İlköğretim okulu 4-C sınıfı öğrencilerinin 22-25 Mayıs tarihleri arasında programa katıldığını ve  İl Müdürlüğünce 6 yıldır etkinliğin sürdürüldüğünü bildirdi.

Çocuk ve gençlere tarımsal faaliyetleri tanıtma ve sevdirmenin, doğal kaynakların korunmasının önemini kavramalarını sağlamanın önemli olduğunu da kaydeden ÇETİN, kamp boyunca yapılan etkinlik, deney, gezi ve gözlemlerle çocukların tarıma ilgisini artırmayı da sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Çocuklarda duygu ve düşünceleriyle etkinlikten duydukları sevinci  ifade ederek kamp boyunca yapmış olduğu resimleri, el becerilerini, saksıda sebze çalışmalarını ve gezi fotoğraflarını sergilediler.

Sertifikalarını kurum amirlerinden alan çocuklar programın devamında pasta keserek gönüllerince eğlendiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.