banner461

Nevşehir'de Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı…

Baharın müjdeleyici Nevruz Bayramı, Nevşehir'de kutlandı.

banner15
Nevşehir'de Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı…
21 Mart 2022 Pazartesi 13:39

banner517
banner134

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi NEVÜ Halk Bilimi Kulübü tarafından düzenlenen Türk Dünyasında Nevruz ve Dede Korkut konulu programa ve Üniversitede düzenlenen 21 Mart Nevruz Etkinliklere katıldı.

Nevruz Kutlama programına, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir İl Turizm Müdürü Cengiz Ekici, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre merkezinde düzenlenen "Türk Dünyasında Nevruz ve Dede Korkut" Konulu Etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlarken daha sonra ise günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile devam edildi. Daha sonra ise Türk Dünyasından müzik dinletileri ve dans gösterisi protokol ve öğrenciler tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.

Programın ikinci bölümünde ise Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve protokol üyeleri demir dövdür. Ardından yakılan Nevruz ateşinden ise protokol üyeleri ve öğrenciler atlayarak Nevruz Bayramını kutladılar.

Program Okçuluk gösterileri pilav ve ayran ikramı ile sona erdi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.