CHP Nevşehir Merkez İlçe Başkan Adayı Kemal Altıntaş yaptığı açıklamasında şunları ifade etti;

"Üyesi olmaktan gurur duyduğum, kuruluşun ve kurtuluşun partisi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin  çok kıymetli üyeleri, delegeleri, basın emekçilerimiz ve değerli hemşehrilerimiz hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Yaklaşık 5 yıldır,  partimizin  Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yol arkadaşlarımla birlikte yürütmekteyim. Bu süreçte benimle birlikte yol yürüyen, özveri ile çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Olağan Genel Kurul sürecimizin takvimine uygun olarak, ilimizde demokratik bir ortamda delege seçimlerimizi tamamlamış bulunmaktayız. Bu süreçte, partimizin tüm organlarını, aynı demokratik ortamda,demokrasi kültürümüze yakışır şekilde tamamlayacağız.

Değerli arkadaşlarım;

Böylesi karanlık bir ortamda; kadınlar, gençler  olarak partili büyüklerimizle birlikte, onların bilgi ve birikimlerinden yararlanarak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde,ilimiz için, ulusumuz için, bıkmadan çalışacağız.Ülkemizin içinde bulunduğu bu kötü gidişata  dur demek için, önümüzdeki yerel seçimlerde,; ilimizi, sosyal, kamucu belediyecilikle tanıştırabilmek için canla  başla çalışacak ve umudu  birlikte büyüteceğiz.

 Hep birlikte iktidara yürümek için onurlu ve bir o kadar da zor bir yola çıktığımın bilincindeyim. Çıkmış olduğumuz bu yolun zorluklarının farkındayım ve bunu sizlerle birlikte aşacağımızın inancındayım. Bu yolda yürürken bu zamana kadar bize yol gösteren,örnek aldığım siyasi büyüklerimin fikirlerinden faydalandım ve faydalanmaya da devam edeceğim. Ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağım, ben yerine biz diyeceğim.

Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu laik, demokratik Cumhuriyetimizin teminatı olan partimizin bayrağını yılmadan, inatla, onur duyarak taşıyacağım. Bu demokratik yarışta partimizin Merkez İlçe Başkanlığı’na  aday olan arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Değerli yol arkadaşlarım, değerli hemşehrilerimiz 26 Ağustos günü yapılacak olan Merkez İlçe Kongresinde; Merkez İlçe Başkanlığı’na adayım.
Yaşasın Sosyal Demokrasi.Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi"