Kendisini Belediye Başkanı, Belediye Başkan Yardımcısı olarak tanıtan dolandırıcılar bu yeni yöntemleriyle tuzağına düşürmek istedikleri Nevşehirli Milletvekili aday adayları ve iş adamlarından; "Ben ..... Belediye Başkanıyım. Belediyemiz yardım kampayası başlattı.... Bin lira şu hesaba yatırırmısın" diyerek dolandırmaya çalıştıkları ifade edildi.

Yaşanan bu gelişmeler üzerine gün içerisinde önce Nevşehir Belediyesi'nden üst üstüne vatandaşlarımıza uyarılar geldi.

Nevşehir Belediyesi, Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Nevşehir Belediyesi, belediyenin ya da belediye bürokratlarının ismini kullanarak dolandırıcılık yapan kişilere karşı vatandaşların dikkatli olmalarını istedi. 

Nevşehir Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, son günlerde bazı kişilerin Nevşehir Belediyesi ya da bazı bürokratların adını kullanarak yardım amaçlı para talebinde bulunduklarının tespit edildiği belirtildi. 

Belediye ya da bürokratların hiçbir şekilde ve hiç kimseden para talebinde bulunamayacağı vurgulanan açıklamada, bu tür taleplerde bulunan kişilerin tek amacının dolandırıcılık olduğu bildirildi. 

Açıklamada, art niyetli kişilerden gelecek tekliflerin ve telefonların dikkate alınmaması, bu durumla karşılaşan vatandaşların polise ya da jandarmaya ihbarda bulunmaları istendi.