banner461

Düşyeri Avanos Okur Yazar Buluşması Etkinliği

Avanos Kaymakamlığı tarafından yürütülen Düşyeri Avanos projesi Çömleğimde Kitap Var başlığı altında 11 Mayıs Çarşamba günü başarılı bir Okur-Yazar Buluşması etkinliğine imza atıldı.

banner15
Düşyeri Avanos Okur Yazar Buluşması Etkinliği
16 Mayıs 2022 Pazartesi 12:58

banner517
banner134

Avanos Kaymakamlığı tarafından yürütülen Düşyeri Avanos projesi Çömleğimde Kitap Var başlığı altında 11 Mayıs Çarşamba günü başarılı bir Okur-Yazar Buluşması etkinliğine imza atıldı.

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER  Eşi, Fen Bilimleri Öğretmeni ve Düşyeri Avanos Proje Koordinatörü Gülcihan ÖNER Hanımefendi  eşgüdümünde yürütülen projenin “Çömleğimde Kitap Var” başlığı altında “Okur-Yazar Buluşmaları-Defne Ongun Müminoğlu ve Banu Özkan Tozluyurt” etkinliğinde bir araya gelindi.

Anneler Günü haftasında, yetenekli çocukların keşfinde Çocuk Kitapları Yazarı Defne Ongun Müminoğlu çocuklar ile çocuk kitapları okuma ve yazma üzerine atölye çalışması; Eğitimci Yazar Banu Özkan Tozluyurt, kadınların toplumda etkinliklerini arttırmaya, yeteneklerini keşfederek sosyal hayatta daha etkin bir rol almaya yönelik olarak “Çocukların Gelişiminde Annenin Rolü ve Önemi” konusunda söyleşi yaptılar.

Düşyeri Avanos Proje Koordinatörü Gülcihan Öner:
“Yetenek keşfi gayesi ile çıkılan proje yolculuğumuzun bu ayağında özellikle kırsal kesimde, köyde, beldelerde yaşayan kadınların yeteneklerini keşfedip sosyal hayatta daha etkin olmasını arzuluyoruz. Çocukluğumuzun kıymetli yazarlarından İpek Ongun’un kızı Defne Ongun Müminoğlu çocuklarla buluşurken, Eğitimci Yazar Banu Özkan Tozluyurt da annelerle eş zamanlı olarak dünyanın ilk ve tek Yeraltı Seramik Müzesi Güray Müzede hayatlarında ilk kez bir araya geldiler. Daha mutlu nesiller için daha mutlu ebeveynlere ihtiyacımız var. Bunun için de çocuklarımızın her zaman yanında olan, onları yetiştiren annelerin gücü, psikolojik sağlamlık ve kararlılığı çok önemlidir.  Bir sonraki gün, Düşyeri Avanos KOP Hayal Kütüphanemizde ilçe okullarımızdan yazarlığa yeteneği ve ilgisi olan öğrencilerle bir Yazarlık Atölyesi daha yaptık. Misafirlerimiz, bölgenin güzelliklerine ve proje çalışmalarımıza da hayranlıklarını ve beğenilerini ifade ettiler. Projemizin 7 başlığında yapacağımız etkinlikler ardı ardına devam edecek. Bu türden başarılı faaliyetlerin Avanosumuza ve bölgemize çok büyük katkıları olacağını düşünüyorum. Bizler toplumsal duyarlılığımızı artırarak güzel nesillere katkıda bulunmak üzere çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Ben, bu güzelliklerin oluşmasında katkıları olan başta Sayın Avanos Kaymakamımıza şükranlarımızı sunuyorum. Kıymetli Yazarlarımıza çok çok teşekkür ediyorum.  Bu ve diğer etkinliklerde gece gündüz emek veren gönüllü ekip arkadaşlarıma, etkinliklerimize katılım sağlayan veli, öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.