banner461

Mert'ten Sınava Girecek Öğrenci Ve Öğrencilerin Velilerine Öneriler

Nevşehir’in Lider Eğitim Kurumu Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel Mert, Sınav Öncesinde Öğrencilere ve Velilere Birtakım Önerilerde Bulundu.

banner15
Mert'ten Sınava Girecek Öğrenci Ve Öğrencilerin Velilerine Öneriler
12 Haziran 2019 Çarşamba 10:38

banner134

Nevşehir’in Lider Eğitim Kurumu Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel Mert, Sınav Öncesinde Öğrencilere ve Velilere Birtakım Önerilerde Bulundu.

Önümüzdeki hafta sonu gerçekleştirilecek olan üniversite sınavlarına hazırlıklarını ara vermeksizin devam ettiren ve bu bağlamdan hareketle “öncü kurum” olma niteliği taşıyan Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesinde öğrencilerin sınavlara yönelik her tülü ihtiyaçları giderilmeye devam ediyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan ve öğrencilere sınavlara yönelik birtakım tüyolar veren Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel Mert, “Sevgili öğrenciler; sınavlar sizin karakterinizi, iyi veya kötü insan olduğunuzu, zeka seviyenizi ölçmez. Şimdiye kadar sınavlar için elinizden geleni yaptınız. Şu andan itibaren ‘Sınavda şöyle sorular çıkar,  şu ders kolay olur, bu ders zor olur.” gibisinden yorumlar yapmayın. Uyku düzeninizi iyi bir şekilde ayarlayıp fiziksel ve zihinsel anlamda iyi bir şekilde dinlenin. Yeme alışkanlıklarınızı fazlaca değiştirmeden midenizi bozmayacak besinler tercih ederek beslenme düzeninizi de belirli ölçütler dahilinde ayarlayın.

Sınav esnasında biraz heyecan olacaktır, bu anlamda panik yapmanıza gerek yok. Hafif heyecan sizlerin motivasyonunu her daim ayakta tutacaktır. Sınavın başlamasıyla birlikte de sınava odaklanıp bu durumun ortadan kalktığını göreceksiniz. Sınav esnasında takıldığınız soruları zaman kaybetmeksizin geçin ve turlama taktiğinden faydalanın. Sınav esnasında zihninizi açmak için belirli aralıklarla 10-15 saniye gözünüzü kapatıp derin nefes alın. Bu egzersizler dikkatinizi toplamaya yardımcı olacaktır.

Değerli veliler, yaklaşan sınavla birlikte öğrencilerimize evveliyatta nasıl davranıyorsanız o şekilde davranmaya devam edin. Yapmacık hareketlerden özellikle uzak durun. ‘Sınav her şeyin sonu değil.’ gibisinden boş sözler söyleyerek öğrencilerin kaygı düzeyini artırmayın. Sınav yerlerine sülalece gitmeyin. Teyzen aradı, halan aradı, başarılar dilediler gibisinden telkinlerde bulunmak yerine davranışsal anlamda abartmadan pozitif tavırlar sergileyin. Öyle ümit ediyorum ki tüm öğrencilerimiz emeklerinin karşılığını alacaklardır. Hafta sonu gerçekleştirilecek olan üniversite sınavlarında tüm öğrencilerimize en kalbi duygularla başarılar diliyorum.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.