banner461

Nevşehir'de, Evde Eğitim Gören Öğrencilere Sürpriz Ziyaret

Nevşehir İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir, evlerinde eğitim gören öğrencilere ziyaret gerçekleştirdi.

banner15
Nevşehir'de, Evde Eğitim Gören Öğrencilere Sürpriz Ziyaret
27 Ekim 2021 Çarşamba 10:43

banner517
banner134

Nevşehir İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir, Şube Müdürü Alaaddin Çakırcıile birlikte rahatsızlıkları sebebiyle evde eğitim gören 30 Ağustos İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Yusuf Sertelen'i ve H. Lütfi Pamukçu Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Abdullah Gül'ü hanelerinde ziyaret etti.

   Sağlık problemleri nedeniyle evde eğitim alan öğrencilerin sağlık durumları, gelişimleri ve eğitimleri hakkında bilgi alan İl Müdürümüz; ailelerimize her daim destekçileri olduğunu ifade ederek moral verdi. İl Müdürümüz ziyarette öğrencilerimizle yakından ilgilenip onlarla sohbet etti.

  İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir "Bakanlığımız, zorunlu öğrenim çağındaki özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden sağlık problemi nedeniyle örgün eğitime devam edemeyen çocuklarımıza evde eğitim hizmeti sunmaktadır. Devletimiz hiçbir çocuğumuzun eğitimden yoksun kalmasını istemiyor ve sosyal bir devlet olarak evde bir kişi de olsa eğitimi veriyor. Böylece eğitimin önüne hiçbir engel çıkamıyor. Evde eğitim alan çocuklarımızın gelişimi, hayata en iyi şekilde hazırlanması için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Evde eğitim sistemi, çocuklarımızın gelişmesine ve sosyal hayatın içerisinde olmasına büyük katkı sağlayarak fiziki yönden okullarına gidemeyen çocuklarımıza pek çok fırsatı sunuyor. Evde eğitim alan sevgili yavrularımızın başarılarının devamını diliyor, onlara evlerinde fedakârca eğitim veren öğretmenlerimize de çok teşekkür ediyoruz." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.