banner461

Nevşehir İGM, Köy Okullarının İhtiyaçlarını Değerlendirildi

Nevşehir İl Genel Meclisi (İGM) Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, İl Genel Meclisinin 06.10.2016 tarihli 4.birleşiminde...

banner15
Nevşehir İGM, Köy Okullarının İhtiyaçlarını Değerlendirildi
07 Ekim 2016 Cuma 13:09

banner517
banner134
Nevşehir İl Genel Meclisi Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, İl Genel Meclisinin 06.10.2016 tarihli 4.birleşiminde; 2016 -2017 Eğitim ve Öğretim yılı içerisinde İlçe merkezlerinde ve ilçeye bağlı köylerde bulunan İlkokulların bakım-onarım, kırtasiye, demirbaş vb gibi ihtiyaçların neler olduğu ve genel durumlarını içeren çalışmalarını tamamlayarak raporlarını sunmuşlardır.
Komisyon bu dönemdeki çalışmalarına önceki eğitim öğretim döneminde yapılan çalışmalar ile karşılaştırarak devam etmiştir. Okulların eksikliklerine çözüm odaklı çalışan Eğitim ve Kültür Komisyonu İl Genel Meclisinden almış olduğu yetki ile önceki eksiklik ve aksaklıkların çoğunlukla giderildiğini tespit etmiştir. Bunun yanında yarım kalan işlerin ise 2016-2017 eğitim öğretim yılı birinci dönemi tamamlanmadan yetkililerce çözüme kavuşturulacağını belirtmiştir.
Komisyon bundan sonra da İl Genel Meclisinin takdirleri doğrultusunda diğer ilçe okullarında da zaman zaman çalışmalarını sürdürecektir.
2016-2017 Eğitim Öğretim yılında öğretmen, öğrenci ve velilerimize daha düzenli ve nezih bir ortam sağlanmasında İl Genel Meclisi ile Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu çalışmalarında yardım ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Valimize ve Sayın Milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunar, eğitim-öğretim yılının öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı bir yıl olmasını temenni ederiz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.