banner461

Nevşehir’de Öğretmenlerden serbest kıyafet eylemi

Nevşehir’de öğretmenler, serbest kıyafetle derse girdi.

banner15
Nevşehir’de Öğretmenlerden serbest kıyafet eylemi
02 Ocak 2013 Çarşamba 19:32

banner134
Eğitim Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, darbe ürünü olan kılık-kıyafet uygulamasını protesto ettiklerini, sivil itaatsizlik göstererek okullara serbest kıyafetle gittiklerini söyledi.

Memur-Sen'e bağlı Eğitim-Bir-Sen üyelerinin, öğretmenlere de kıyafet serbestliği getirilmesi için okullarda serbest kıyafetle ders verdiklerini belirten Özdemir, “Eğitim-Bir-Sen olarak tarihi bir gün yaşadık. 81 ilde ‘Kılık-Kıyafet Özgürlüğü ve Başörtüsü Yasağına Hayır’ dedik. Bugün Nevşehir'de 12 Eylül ürünü kılık-kıyafet yönetmeliğine tepki göstererek serbest kıyafetle okullara giden üyelerimize teşekkür ediyoruz. Sendikalı olsun olmasın, serbest kıyafeti savunan, bizlere destek olan tüm eğitim camiasına yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

2013 yılının başta başörtüsü olmak üzere bütün meselelerin çözüm yılı olmasını dilediklerini vurgulayan Özdemir, serbest kıyafetle okullara gelen üyelerinin herhangi bir sorunla karşılaşmadığını da sözlerine ekledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
basörtüsü - 10 yıl önce
başörtüsü sömürüsü o kadar çok yapıldıki artık para etmez, başka işlede.. özdemir
Avatar
vatandaş - 10 yıl önce
öğretmeni öğrencinin eline oyuncak ettiler amerikan okulları oldu tvde izlediğimiz gibi saygı sevgiyi yok ettiler yazık sokakta gezen serseri öğrencileri yakında görünce anlarsınız eğitimin önemini
Avatar
egeli - 10 yıl önce
sayın mustafa özdemir
kimya branşında olupta zihinsel engelliler okulunda müdür yardımcılığı yapmak neyin itaitsizliği?
Avatar
öğrenci_öğretmen - 10 yıl önce
öğrenci serberst kıyafetle derse giriyor da öğrenmen neden girmesin?...ikisi de çocuk :p