banner461

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı'dan 10 Kasım Mesajı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Cumhuriyetin kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınlandı.

banner15
NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı'dan 10 Kasım Mesajı
10 Kasım 2019 Pazar 16:30

banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Cumhuriyetin kurucu Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınlandı.   

Rektör Bağlı mesajında şu görüşlere yer verdi; "Atatürk büyük bir komutan, dahi bir lider, üstün niteliklere sahip devlet adamı ve Türk Milletinin eşsiz kahramanlarından biridir. Hayatını dikkatle inceleyenler Atatürk'ün sürekli okuyup araştıran bir şahsiyet olarak daima ilmin ve akılcı düşüncenin önemine vurgu yaptığını göreceklerdir. O, hayatı boyunca milletin yol göstericisinin bilim ve fen olması gerektiğini vurgulamış, bu konudaki düşüncesini ise "Hayatta en hakiki mürşid ilimdir" sözüyle ebedileştirmiştir. Bizlere düşen ise onun hedeflediği çağdaş, güçlü, müreffeh ülkeler mertebesinde olmasını hayal ettiği Türkiye için çalışıp üretmektir. Bilimi hayatınızın pusulası yapın diye öğütleyen bir lidere sahip olmanın gururuyla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yılında milletçe saygı ve rahmetle anıyoruz. Bu vesile ile bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz Gazi'nin silah arkadaşları ve Kurtuluş savaşımızın tüm kahramanlarını da şükranla yâd ediyoruz."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.