banner461

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in Ramazan Bayramı Mesajı

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

banner15
NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in Ramazan Bayramı Mesajı
12 Mayıs 2021 Çarşamba 13:40

banner517
banner134

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, mesajında şu ifadelere yer verdi: Rahmet, mağfiret ve bereket dolu Ramazan Ayını tamamlayarak bir bayrama daha erişmenin huzur ve mutluluğu içerisindeyiz.  

Bayramlar; barış ve huzur ortamı içerisinde kucaklaşma ve hemhal olmanın muhtemel dargınlık, kırgınlık gibi duyguların yerini aldığı,  insan fıtratında bulunan ‘iyi, güzel ve doğru’ bir hal üzere olmayı ortaya çıkarıp mümkün kılan ve öğreten manevi iklimlerdir.  

Kültürümüzde ‘huzur, barış ve mutluluk’ gibi anlamlar içeren ‘bayram’ kavramının, insanın ruhsal ve bedensel gelişimine olgunluk katan Ramazan Ayının bereketi ile buluştuğu, birlik, beraberlik ve dayanışmanın en olgun şekilde yaşandığı Ramazan Bayramı; gönülleri birbirine yaklaştıran, insanın fıtrat bilincine erişmesine vesile olan müstesna manevi zaman dilimlerindendir.  

Pandemi koşulları nedeniyle bu bayramda tüm sevdiklerimizle bir arada olamasak da gönüllerin bir arada hemhal olduğu bir bayram olarak, gelecek bayramlarımızı ise sağlık ve huzur içinde bir arada kutlayabilmemiz temennisi ile; başta öğrencilerimiz, üniversite personelimiz ile ailelerinin ve Nevşehirli hemşehrilerimiz olmak üzere İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik eder; Ramazan Bayramının Milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan dilerim.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.