Nevşehir Sanayici ve İş İnsanları Derneği'nin (NESİAD) Nevşehir Kalesinde düzenlediği söyleşi proğramının konuğu DİZAYNVIP Group Yönetim Kurulu Başkanı Erbakan Malkoç oldu. 

Erbakan Malkoç’tan Nevşehirlilere İlham Veren Söyleşi

Nevşehir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (NESİAD), Yönetim Kurulu ve Onur Kurulu Üyelerinin katılımıyla Nevşehir Kayaşehir'de muhteşem bir söyleşi programına ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinden biri olan Erbakan Malkoç, bu etkinlikte konuk olarak ağırlandı.

Açılış konuşmasını yapan NESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ertaş, derneğin misyonunu ve geleceğe yönelik hedeflerini vurguladı. " Bugün burada, şehrimizde gerçekleştireceğimiz özel bir etkinlik için bir aradayız. Bu özel günde, otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan ve 'Arabaların Ustası’ olarak bilinen Erbakan Malkoç'u ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Kendisinin deneyimleri ve başarılarıyla dolu bir söyleşiyi paylaşacağımız bu anlamlı buluşmada, siz değerli katılımcılarımızı aramızda görmekten dolayı mutluluk duyuyorum." dedi.

Erbakan Malkoç, söyleşi boyunca kendi girişimcilik serüvenini, başarıya ulaşmanın yollarını ve farklı düşünmenin önemini anlattı. Malkoç, genç girişimcilere ilham verecek pek çok önemli noktanın altını çizdi ve katılımcılara iş dünyasında başarılı olmanın sırlarını paylaştı. Ayrıca, inovasyon ve yaratıcı düşünce konularında katılımcılara değerli bilgiler sundu.

Soru cevap bölümü ile devam eden programda katılımcılar, Malkoç'a merak ettikleri soruları sorma fırsatı buldular. Bu interaktif bölüm, katılımcılar arasında güçlü bir bağ kurulmasını sağladı ve girişimcilik konusunda önemli bir bilgi paylaşımı platformu oluşturdu.

Etkinliğin ilerleyen saatlerinde yeni NESİAD üyelerine plaket takdim edildi. Bu özel an, hem yeni üyeler için bir onur kaynağı oldu hem de derneğin büyüme ve gelişme sürecini pekiştirdi.

Program, katılımcıların hatıra fotoğrafları çektirmesiyle son buldu. Bu unutulmaz etkinlik, Nevşehir iş dünyası için önemli bir ilham kaynağı oldu ve NESİAD’ın gelecekte gerçekleştireceği projeler için de güçlü bir başlangıç niteliği taşıdı.

NESİAD’ın bu tür etkinliklere devam edeceği ve Nevşehir’in iş dünyasına değer katmaya yönelik çalışmalarını sürdüreceği belirtiliyor. Erbakan Malkoç ile gerçekleştirilen bu söyleşi, katılımcılara hem bilgi hem de motivasyon kaynağı oldu.

NESİAD'dan Erbakan Malkoç ile muhteşem söyleşi 

NESİAD tarafından düzenlenen söyleşide, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinden Erbakan Malkoç, Nevşehirli girişimcilere başarılı olmanın, farklı düşünmenin sırlarını anlattı.

Türkiye’nin yetiştirdiği bilim insanlarının yeterince tanınmadığını ve bu nedenle büyük fırsatların kaçırıldığını belirten Malkoç yaptığı konuşmasında; "Bugün internette kullandığımız 5G teknolojisini bulan kişinin bir Türk olduğunu kaç kişi biliyor? 5G'nin mucidi Türk Profesör Erdal Arıkan. Ama bir şarkıcıyı sorsam tanıyormusunuz herkes biliyor. Biz değerlerimizi yok etme konusunda acaip hamarat bir başarımız var. Neolur bilim insanlarımızı israf eden bir ülke olmayalım. Sizden ricam lütfen değerlerinize sahip çıkın " dedi.

Dünyanın en iyi otomobil tasarımcılarından biri olarak gösterilen Malkoç, “marka değeri yaratmadan sadece üretim hiçbir işe yaramaz” sözleri ile marka değeri yaratmanın öneminden bahsetti ve yerli malı marka olabilmenin ülkeye kattığı değerin üzerinde durdu.

Malkoç'un konuk olarak katıldığı söyleşide organizasyon katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Editör: İbrahim UYSAL