Avrupa Fen Bilimleri Eğitimi Araştırma Derneği'nin 15. Konferansı (ESERA 2023), Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi  Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi (Merkez Yerleşke)  Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Avrupa Fen Bilimleri Eğitimi Araştırma Derneği'nin 15. Konferansı (ESERA 2023) Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), Hacettepe Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında Kapadokya’da gerçekleştiriliyor.

Avrupa Fen Bilimleri Eğitimi Araştırma Derneği (ESERA) Nisan 1995'te İngiltere'nin Leeds kentinde düzenlenen Avrupa Fen Eğitimi Araştırma Konferansı'nda kuruldu. O tarihten bu yana ESERA iki yılda bir konferans düzenlemektedir. Bu yıl ‘ESERA 2023 Kapadokya’ adıyla düzenlenen ve 65 ülkeden yaklaşık 1100 katılımcının yer aldığı konferans kapsamında  695 Bildiri, 54 Sempozyum, 2 Panel, 20 Çalıştay, 150 Poster ile 3 genel konuşmacı ve 2 ESERA topluluğu genel konuşmacısı katılacak.

ESERA 2023 Kapadokya Konferansı Törenle Start Aldı

Nevşehir Valisi Ali Fidan, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin (NEVÜ) ev sahipliğinde başlayan Avrupa Fen Bilimleri Eğitimi Araştırma Derneğinin (ESERA 2023) 15. Konferansının açılış programına katıldı.

Önceki dönem Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve il protokol üyelerinin de katıldığı programda Vali Fidan, İlimizde kurulu bulunan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Kapadokya Üniversitesinin yaptıkları akademik çalışmalarla, bilimsel ve kültürel etkinliklerle; zengin kültürel mirasın ortaya çıkarılmasına, anlaşılmasına ve tanıtılmasına çok önemli katkılar sunduğunu belirtti.   NEVÜ’nün yanı sıra, Hacettepe Üniversitesi ve Gazi Üniversitesinin de ev sahipliğinde gerçekleşen programda 65 ülkeden yaklaşık 1100 katılımcı yer alıyor.