banner461

Nevşehir Görbir’den İsveç’te Kur’an-ı Kerim Yakılmasına Kınama

Nevşehir Gör-Bir Dernek Başkanı Erol Mutlu, İsveç'te aşırı sağcı politikacı tarafından Kur'an-ı Kerim'in yakılmasını kınadı.

banner15
Nevşehir Görbir’den İsveç’te Kur’an-ı Kerim Yakılmasına Kınama
25 Ocak 2023 Çarşamba 14:12

banner134

Nevşehir Gör-Bir Dernek Başkanı Erol Mutlu açıklamasında şunları ifade etti; "Ülkemizin tüm uyarılarına rağmen, İsveç'te kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'e karşı yapılan aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz.

Müslümanları hedef gösteren ve kutsal değerlerimize hakaret eden bu İslam düşmanı provokatif eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz.

Çünkü bu bir nefret suçudur. Bu aşağılık eylem aynı zamanda İslam düşmanlığının, ırkçı ve ayrımcı akımların Avrupa'da ulaştığı kaygı verici seviyenin de bir başka göstergesidir.

İsveç devletinin önce izin verdiği, sonra eylemi gerçekleştirmesi için güvenliğini sağladığı ve sonrasında desteklediği alçakça bir eylemdir.
Hiç kimse, hiçbir güç, hiçbir devlet, hiçbir otorite inancımıza hakaret edemez. Kitabımızı yakmaya cüret edemez. Peygamberimize hakaret edemez. Biz bu haksızlığı, bu hakaretleri kabul etmiyor ve hep birlikte reddediyoruz."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.