banner461

Nevşehir Kızılay Başkanı Civelek'ten Bayram Mesajı!

Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

banner15
Nevşehir Kızılay Başkanı Civelek'ten Bayram Mesajı!
02 Mayıs 2022 Pazartesi 19:30

banner517
banner134

Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Kızılay Başkanı Ercan Civelek, Ramazan Bayramı'nın inancımızda ve kültürümüzdeki yerine dikkat çekerek, “Ramazan Bayramı'nı milli ve manevi değerlerimizin öngördüğü hoşgörü ve birliktelik anlayışı kapsamında kutlamalıyız” dedi.

Civelek, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bayramlar birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerdir. Bayram, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerdir. Ramazan Bayramı dolayısıyla, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak, herkesle kucaklaşmalı, büyüklerimizi ziyaret edip, küçüklerimizi sevindirmeliyiz.

11 ayın sultanı Ramazan ayına veda ederken, Ramazan Bayramı'na kavuşmanın sevinci ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, milletlerin ve ümmetlerin tarihindeki önemli gün ve olayların zamanı gelince milletlerce ve ümmetlerce coşku ve sevinç içerisinde kutlanılan günlerdir. İdrak etmekte olduğumuz Ramazan Bayramı da bu müstesna günlerden bir tanesidir.

Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin en güzel şekilde sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun perçinlendiği müstesna günlerden olan bayramlar, sıla-i rahim açısından da özel günlerdir.

Böyle bir günün, milletimiz, İslam alemi ve insanlık alemi için hayırlara vesile olmasını cenabı Allah'tan niyaz ediyor, tüm Nevşehir’li hemşehrilerimizin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.