banner461

Selçuk Bayraktar, Nevşehirli mesai arkadaşı Kesekçi'yi anlattı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Nevşehirli mesai arkadaşı Baykar'ın uçak mühendisi Tarık Kesekçi'yi son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

banner15
Selçuk Bayraktar, Nevşehirli mesai arkadaşı Kesekçi'yi anlattı
28 Kasım 2021 Pazar 15:58

banner517
banner134

Bursa-İzmir otoyolu Selçukgazi Viyadüğü yakınlarında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden uçak mühendisi Tarık Kesekçi, memleketi Nevşehir'de dualarla ve tekbirlerle toprağa verildi.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Nevşehirli mesai arkadaşı Baykar'ın uçak mühendisi Tarık Kesekçi'yi son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar yaptığı açıklamada gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehit oldular...

Yakın arkadaşı olan Tarık Kesekçi'yi son yolculuğunda yalnız bırakmayan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Kesekçi ile son görüşmesini aktarırken, 'Görüştüğümüzde daha da önemli bir projeyi söylemiştim. Maalesef kendisi kovid olmuştu. Hastalığı biter bitmez, kendisi gibi gençler yetiştirmek uğruna rahatsız olduğu halde, 4 kardeşimizle beraber vatanı uğruna, insanlık uğruna yola çıktılar. Tabi yolda şehit oldular, biz öyle görüyoruz.'dedi.

Selçuk Bayraktar cenaze töreninde gözleri doldu

Türkiye'nin gözbebeği Akıncı'nın belgeselinde de rol alan Kesekçi hakkında konuşan Bayraktar, "Ben de babam da kendisini çok severdik. Vatansever, millet için çalışan bir kardeşimizdi" dedi..

Son görüşmemizde ona önemli bir projeyi söylemiştim

Konuşurken gözyaşlarına hakim olamayan T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar şöyle konuştu: "Tarık kardeşimiz, kısacık ömründe çok büyük işler başarmıştı. Görüştüğümüzde daha da önemli bir projeyi söylemiştim. Maalesef kendisi kovid olmuştu. Hastalığı biter bitmez, kendisi gibi gençler yetiştirmek uğruna rahatsız olduğu halde, 4 kardeşimizle beraber vatanı uğruna, insanlık uğruna yola çıktılar. Tabi yolda şehit oldular, biz öyle görüyoruz. Tümüyle memleketi adına, ülkesi adına, yine bu gibi gençler yetiştirmek için yola çıkmışlardı.

Kendisiyle benim AKINCI'da çok mesaim oldu. Adeta bir akıncıydı. Cenge giderken de öyleydi, dünyanın farklı yerlerine gittiği fakir ülkelerde çocukları koluna taktığı zaman da öyleydi. Kaybımız çok büyük, ülkemiz adına çok büyük.

Biz inanıyoruz ki o kısacık ömrüne çok büyük işler sığdırdı. Rabbim onu peygamber efendimizle komşu eylesin. Biz ona hakkımızı sonuna kadar helal ettik, inşallah kendisi de hakkını bize helal etmiştir." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.