Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Genel kurulda Mustafa Durmaz yeniden başkanlığa seçildi.

Göreme Turizm Geliştirme kooperatifi olağan genel kurulu 27.05.2023 yapıldı.

Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına aralıksız 14 kez tekrar Mustafa Durmaz seçilerek çeyrek asırlık Göreme sevdası hizmetlerine devam etmektedir.

Kapadokya Bölgesinin ve Ülkemizin tek örnek Turizm Geliştirme kooperatifi 37 yıldır Göreme Kapadokya’nın tanıtımı, sosyo kültürel faaliyetler, halk eğitimler, ve yöresel hediyelik ürünlerin imal edilmesi pazarlanması gibi turizmle ilgili diğer eğitim alanlarında da yoğun çaba sarf etmektedir.

Türkiye’de turizm sektöründe tek örnek kooperatif olan, Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi 37 yıldır Göreme ve Kapadokya Turizminin gelişmesinde ayrıca; Yöresel el sanatlarının geliştirilmesi, bölgenin tanıtımında Kültür Turizm Bakanlığından sonra en çok tanıtım yapan kuruluş olarak sosyo-kültürel faaliyetler ile Göreme de inşa etmiş olduğu Türk Hamamı, Sanat Galerisi gibi doğa, çevre ve kültürün korunmasında, eğitime yaptığı maddi manevi katkılarda bulunmaktadır.

Kooperatifimizin 37 yıldır hizmet verdiği Göreme Açık hava müzesi girişinde, düzenli olarak yabancı misafirlerine Ülkenin dört bir yanından gelen öğrenci gruplarına kar amacı gütmeden ihtiyaçları olan su ve ayrıca memleketlerine götürecekleri bütçelerine uygun fiyatlarla yöresel hediyeleri Kooperatifin amacına uygun ve tanıtım için binlerce kartpostal, poster gibi ürünlerde ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

FİB Haber Merkezi olarak İstikrarın ve Kapadokya tanıtımının gönüllü elçisi Göreme ve Kapadokya sevdalısı Kooparatif Başkanlığına 14.kez tekrar seçilen Sayın Mustafa Durmaz'ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.