banner461

Göre’de Termal Turizm ya da Seracılık Geliştirilecek

Nevşehir Merkeze bağlı Göre beldesinde belediyenin girişimleri ile termal su arayışları sürüyor. Termal su ihtiyaca cevap verecek düzeyde olmazsa belde de seracılık yapılması öngörülüyor.

banner15
 Göre’de Termal Turizm ya da Seracılık Geliştirilecek
27 Aralık 2014 Cumartesi 17:08

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkeze bağlı Göre beldesinde belediyenin girişimleri ile termal su arayışları sürüyor. Termal su ihtiyaca cevap verecek düzeyde olmazsa belde de seracılık yapılması öngörülüyor.

Geçtiğimiz yıl Maden Tetkik Arama Enstitüsünün yaptığı sondaj çalışmaları sonrasında bu çalışmaların özel sektöre devredildiğini ve bir iş adamının konuyla yakından ilgilendiğini kaydeden Göre Belediye Başkanı Mustafa Topçu, söz konusu iş adamının sondaj çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Bu çalışmalar sonucunda termal suyun sıcaklığının tesis oluşturmak için yeterli olmaması durumunda belde de seracılığın geliştirilmesi için kullanılmasının planlandığını kaydeden Göre Belediye Başkanı Mustafa Topçu, “Beldemizde tespit edilen ve MTA’nın özel sektöre devrettiği termal su sondaj çalışmaları sürüyor. Bir iş adamımız konuyla yakından ilgileniyor ve çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Eğer bulunan termal suyun derecesi yeterli olmaz ise ikinci aşamada bu suyun beldemizde seracılığın yapılmasına yönelik kullanılmasını planlıyoruz. Bu çalışmaların 2015 yılında beldemiz için son derece yararlı bir sonuç ortaya çıkarmasını bekliyoruz. Bu konuda yapılan çalışmalara belediye olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
göreli - 6 yıl önce
Memleketime herşey yakışır
Avatar
göreden bir şey olmaz - 6 yıl önce
memleketim ama bu kafayla giderse bir şey olmaz. kendini geliştirin bir yer değil ki. bir nar'a bak , bir göre'ye. el kadar öz nar'da 50 bin tl . göre'de susuzluktan kırılıyor. o mezarlıklar oradan taşınacak. göre nevşehir birbirine yakınlaşacak. afet evlerine manzaralı viila tipi lüks konutlar yapılacak. toki işbirliği kurup. doğalgaz gelecek , ulaşım ucuzlayacak. otobüs saatleri artacak. sen o zaman bak göre'ye. nevşehir'de oturan vatandaşın göre'ye gelmesi için sebep yok ki! halı saha var. onu da polis çevirmeleri gelen vatandaşı bıktırmış. terli terli her maçtan sonra bölge trafikte çeviriyorlar. bizi hasta ediyorlar diye arkadaşlar göreye maça gelmiyor. nar'a gidiyorlar.
Avatar
gorelii - 6 yıl önce
Baskan bide isiklandirsan koyun eski evlerine turizm acisindan daha iyi olur
Avatar
vatandaş - 6 yıl önce
helal olsun durmadan calısıyo adam göre,yi göre yaptı. allah yolunu açık etsin başkanım
Avatar
cumhuriyet - 6 yıl önce
göre den birşey olmaz diyen arkadaş sen den de bir şey olmaz bilmem anlatabildimmi